پیش‌بینی قشقاوی از فرجام برجام در مجلس

برجام

معاون کنسولی وزیر امور خارجه گفت:‌ بنده به صورت قطعی نگفته ام که 71 عزیز ایرانی در بازداشتگاه‌های عربستان زندانی هستند بلکه از وجود یک احتمال سخن گفته‌ام.

معاون کنسولی وزیر امور خارجه گفت:‌ بنده به صورت قطعی نگفته ام که 71 عزیز ایرانی در بازداشتگاه‌های عربستان زندانی هستند بلکه از وجود یک احتمال سخن گفته‌ام.

حسن قشقاوی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خارجی ‌خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت:‌ چه بنده‌، چه وزیر بهداشت و درمان و چه آقای اوحدی هر سه درست می‌گوییم البته هر کدام از یک زاویه به مسأله فاجعه منا نگاه می‌کنیم.

معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان وزیر خارجه با بیان این که بنده نگفتم قطعا 71 نفر از مفقودان ایرانی در بازداشت‌گاه‌های عربستان زندانی هستند گفت:‌ بنده بر اساس شواهد و قرائن موجود و در بررسی احتمالات جاری معتقدم که این افراد یا باید کشته شده باشند که پیکرهای آنان کجاست؟ یا باید زنده باشند پس زنده‌شان کجاست؟ یا باید مجروح در گوشه‌ای از بیمارستان‌ها بستری باشند که تا این لحظه اثری از این مسأله مشاهده نشده است.

او ادامه داد: در چنین وضعیتی احتمالات مختلفی به ذهن انسان می‌رسد. همه این مسائل یک احتمال است با این رویکرد سخنان بنده، وزیر بهداشت و درمان و رییس سازمان حج و زیارت درست است. حرف مشترک ما این است که این هفتاد و یک نفر هنوز تعیین تکلیف نشده‌اند و چون تعیین تکلیف نشده‌اند به همین دلیل احتمالات و گمانه‌ها داغ است.

وی همکاری دولت‌مردان عربستان را «خیلی خوب» توصیف کرد و افزود: در تماس‌های مستمر با دولت‌مردان عربستان در پی روشن شدن تکلیف عزیزان‌مان هستیم و به نظر بنده همکاری دولت‌مردان این کشور خیلی خوب است.

معاون کنسولی وزارت امور خارجه در بخش دیگری از سخنانش فرجام برجام در مجلس را مثبت ارزیابی کرد و افزود: بررسی‌های خوبی در مجلس در خصوص برجام انجام گرفت و نقطه نظرات خوبی مطرح شد. به همین دلیل پیش‌بینی می‌کنم برجام در مجلس به تصویب برسد. باید منتظر یک‌شنبه هفته آینده بمانیم.

قشقاوی احتمال انجام آبستراکسیون (از حدنصاب انداختن تعداد نمایندگان حاضر در جلسه) و به نتیجه رسیدن آن را در جلسه رای‌گیری برجام در مجلس را مردود دانست.

انتهای پیام

کد N983676