پیشنهاد ترکیه به روسیه برای تشکیل گروه کار مشترک درباره سوریه

روسيه,ترکیه

سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ترکیه از مسکو برای تشکیل کارگروه مشترک با هدف هماهنگی اقدامات در سوریه دعوت کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که وزارت دفاع ترکیه با دعوت از وابسته نظامی مسکو در سفارت استانبول پیشنهاد تشکیل کارگروه مشترک میان دو کشور با هدف هماهنگی در عملیاتی که در سوریه انجام می‌شود و جلوگیری از تکرار نقض حریم هوایی این کشور در عملیات جنگنده‌های روس علیه پایگاه‌های داعش را مطرح کرده است.

این پیشنهاد ترکیه در حالی مطرح شده که معاون وزیر دفاع روسیه روز سه‌شنبه اعلام کرد روسیه آماده است برای رفع سوء برداشت در سوریه، با نماینده وزارت دفاع ترکیه در مسکو مذاکره کند.

وی ادامه داد: ستاد مشترک ارتش روسیه برای تشکیل گروه های مشترک با هر کشوری که این مساله برایش اهمیت دارد آماده است در مقام اول باید از ترکیه یاد کنیم و در مسکو به استقبال نمایندگان وزارت دفاع ترکیه خواهیم رفت.

وزارت خارجه ترکیه پیش از این اعلام کرده بود که جنگنده‌های روسیه دوبار حریم هوایی ترکیه را نقض کردند.

سخنگوی سفارت روسیه در آنکارا اعلام کرد که روسیه در این خصوص توضیحات مناسب را به سفارت ترکیه در مسکو ارائه کرده است.

همچنین نمایندگان وزارت دفاع روسیه به وابسته های نظامی کشورهای عضو ائتلاف به رهبری آمریکا پیشنهاد داد اطلاعات نظامی از نقاط تجمع تروریست‌های داعش در سوریه را در اختیار نیروهای این کشور بگذارند. وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که جنگنده‌های این کشور روز شنبه به دلیل شرایط بد هوایی حریم هوایی ترکیه را تنها لحظاتی نقض کردند.

انتهای پیام

کد N983184