رئیس شورای عالی انقلاب یمن در دیدار با ولایتی:

تجاوز به یمن برنامه‌ریزی شده بود

يمن

رئیس شورای عالی انقلاب یمن با تأکید بر هدف قرار دادن غیرنظامیان در یمن،‌ گفت: هم زمان با پیروزی انقلاب یمن دشمنان تجاوز به یمن را برنامه‌ریزی کرده بودند.

رئیس شورای عالی انقلاب یمن با تأکید بر هدف قرار دادن غیرنظامیان در یمن،‌ گفت: هم زمان با پیروزی انقلاب یمن دشمنان تجاوز به یمن را برنامه‌ریزی کرده بودند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اعضای شورای عالی انقلاب یمن صبح امروز با علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار نایف القانع رئیس شورای عالی انقلاب یمن با اشاره به آمار بالای کشته و زخمی شدن غیرنظامیان در یمن تأکید کرد: با توجه به حملات زمینی و هوایی به یمن و هدف قرار دادن مراکز درمانی و مدارس می‌توانم بگویم آنها در پی از بین بردن کامل مدارس، راه‌ها و آثار تاریخی یمن هستند. حملات به صورت بی‌هدف و علیه غیرنظامیان صورت می‌گیرد و آنها بین نظامی و غیرنظامی تفاوتی قائل نمی‌شوند. به همین دلیل 13 هزار کشته و 20 هزار زخمی غیرنظامی حاصل حملات آنها به یمن است.

القانع تأکید کرد: نتایج این تجاوز در مراکز دولتی یمن نیز قابل رویت است. ولی از آنجایی که ‌آنها نتوانستند به اهداف خود برسند مردم را با سلاح و موشک مورد هدف قرار می‌دهند.

وی تأکید کرد: دشمنان شرط بسته بودند که ظرف 10 روز اراده ملت یمن را از بین ببرند ولی چند ماه گذشته و مردم یمن همچنان استقامت می‌کنند.

رئیس شورای عالی انقلاب یمن با بیان اینکه کمیته مردمی یمن و ارتش این کشور الگوی مردمی استفاده از تاکتیک‌های نظامی هستند،‌ خاطرنشان کرد: آنها توانستند به عمق دشمن نفوذ کنند و با اتحاد مردم و کمیته‌ها و ارتش یمن این موفقیت حاصل شد. در هر صورت تأکید می‌کنم این تجاوز یک تجاوز از قبل برنامه ریزی شده بود و همزمان با 21 سپتامبر 2014 و پیروزی انقلاب مردم یمن برنامه ریزی شده بود.

القانع ضمن قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از مردم یمن، گفت: با توجه به افزایش تجاوزها امیدوار هستیم حمایت‌های ایران از یمن نیز افزایش یابد. چرا که در حال حاضر یمن در مرحله فاجعه‌آمیز قرار دارد و حتی شرایط بدتر از این هم خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه ما هیچ‌گاه کشورهای همسایه خود را تهدید نکردیم تصریح کرد: ما نه تنها تهدیدی برای عربستان سعودی و کشورهای همسایه خود هستیم بلکه همواره دست خود را به سوی جامعه بین‌الملل برای مشارکت دراز کرده‌ایم.

وی در پایان با اشاره به زمینه‌های مشترک دینی و برادری بین ملت ایران و یمن از ملت ایران و مقام معظم رهبری قدردانی و حادثه منا را نیز تسلیت گفت.

به گزارش ایسنا، ولایتی نیز با بیان اینکه از طریق اخبار و بعضاً دوستان یمنی در جریان حوادث یمن هستیم خاطرنشان کرد: ما علاوه بر اینکه شما را دعا می‌کنیم استقامتتان را نیز تحسین می‌کنیم و امیدوار هستم خدا به شما توفیق بیشتری عطا کند تا بتوانید از یمن این کشور تاریخی ریشه دار دفاع کنید.

وی تأکید کرد: رابطه مردمان دو کشور تاریخی و با پیشینه چندهزار ساله بوده که پس از اسلام نیز بسیار تقویت شده است. همچنین با توجه به روابطی که به واسطه انقلاب ایران و یمن ایجاد شده است امیدواریم این روابط روز به روز افزایش شود.

انتهای پیام

کد N983169