گاردین: سوری‌ها پوتین را به چشم یک "ناجی" می‌نگرند

سوريه

تعدادی از ساکنان دو شهر طرطوس و لاذقیه سوریه از حملات هوایی سوریه به مواضع تروریست‌ها اظهار خرسندی کرده و عنوان داشتند که امیدوار هستند رهایی کشورشان از داعش به دست روسیه صورت بگیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه گاردین نوشت: ساکنان این دو شهر ساحلی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه را قهرمان و منجی‌ خود از چنگال‌ داعش به حساب می‌آورند که به منطقه کشیده شده است و هر آنچه که در منطقه است، ویران می‌کند.

این اظهارات از زبان لیندسی هلسوم، خبرنگار انگلیسی مطرح شده است که گزارشی را در سفر اخیرش به منطقه تدوین کرده که این گزارش از سوی روزنامه گاردین منتشر شده است.

بیشتر ساکنان معتقد هستند که عملیات نظامی روسیه علیه داعش به این جنگ که مدت آن طولانی شده است، پایان می‌دهد.

همچنین این روزنامه‌نگار انگلیسی گزارش داد که ساکنان لاذقیه و طرطوس بر سر این امر توافق نظر دارند که آمریکا متهم اصلی در تقویت حضور گروه‌های تروریستی در سوریه است و تعدادی از ساکنان نارضایتی خود را از نتایج مداخله نظامی نیروهای ائتلاف تحت امر آمریکا ابراز کرده و به این مساله اشاره کرده‌اند که تنها نتیجه‌ای که برای همگان پس از یک‌سال مشخص است، افزایش قدرت داعش در منطقه است.

هلسوم عنوان داشت که بیشتر ساکنان که در مناطق تحت کنترل بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه حضور دارند آماده خدمت در ارتش سوریه هستند و امیدوارند که این امر در پایان جنگ نقش داشته باشد.

این خبرنگار انگلیس در ادامه عنوان داشت که ساکنان طرطوس و لاذقیه به روس‌ها به عنوان دوستانی می‌نگرند که در پایان کار پس از چهار سال جنگ، برای نجات آنها شتافته‌اند و برخی از ساکنان تاکید کردند که سوریه به مرحله بدی رسید که ائتلاف آمریکایی‌ها و عربستانی‌ها و تروریست‌ها و شورشیان علیه آنها به راه انداخته بودند و ساکنان طرطوس و لاذقیه معتقد هستند که روس‌ها مصمم هستند تا داعش و تروریست‌ها را شکست دهند و عکس آمریکایی‌ها و ائتلافی هستند که در هنگام حضورشان کاری از پیش نبردند.

انتهای پیام

کد N982389