دیدارهای وزیر کشور در روز اول سفر به ژنو

وزیر کشور ایران که برای شرکت در نشست«اکسکام»به ژنو سفر کرده است، پیش ازظهر امروز (به وقت محلی) جداگانه با آنتونیو گوترش کمیسر عالی سازمان ملل و وزیران ایالت پاکستان و مهاجرت افغانستان دیدار و گفت‌وگو می کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ، سخنرانی در نشست سران کشورها که عصر امروز در سازمان ملل در ژنو برگزار می شود از دیگر برنامه های عبدالرضا رحمانی فضلی در این سفر است.

وضعیت مهاجران، مهاجرت‌ها، ناامنی‌هایی که باعث تشکیل مهاجرت‌ها شده است، خدمات 30 ساله جمهوری اسلامی ایران به پناهندگان و نقش سازمان ملل از دیگر موضوعات سخنرانی رحمانی فضلی است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما شصت و ششمین اجلاس کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (اکسکام) از روز دوشنبه با حضور مقامات عالیرتبه کشورهای عضو،سازمان‌های مردم نهاد و اهداکنندگان بین‌المللی در ژنو آغاز شد و تا روز جمعه ادامه دارد.

با ابتکار و پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران و موافقت سایر اعضا، اجلاسِ امسالِ اکسکام به موضوع پناهندگان افغانستانی اختصاصی یافته و قرار است در این نشست مسائل و معضلات پناهندگان افغانستانی بررسی شود .

اجلاس سالانه کمیته اجرایی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد موسوم به«اکسکام » هر ساله در مقر سازمان ملل متحد در شهر ژنو سوئیس با حضور نمایندگان عالیرتبه کشورهای عضو برگزار و در آن در خصوص مسایل مربوط به مهاجران و پناهندگان تبادل نظر می شود.

انتهای پیام

کد N982298