نتانیاهو فلسطینی‌ها را به حملات "کوبنده" تهدید کرد/ اعطای مجوز ورود تندروها به الاقصی

فلسطين

نخست وزیر رژیم صهیونیستی ضمن تهدید به آغاز حملات "کوبنده " علیه فلسطین، دستوراتی را در خصوص تسریع در روند تخریب خانه‌های فلسطینی‌ها و افزایش محدودیت‌ها علیه شهروندان فلسطینی صادر کرد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی ضمن تهدید به آغاز حملات "کوبنده " علیه فلسطین، دستوراتی را در خصوص تسریع در روند تخریب خانه‌های فلسطینی‌ها و افزایش محدودیت‌ها علیه شهروندان فلسطینی صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم با انتقاد شدید از بیانیه اخیر جنبش "فتح" که عامل اجرایی عملیات قدس را "قهرمان" دانسته بود، مدعی شد: این بیانیه بیش از هر چیز دیگری، بر حمایت آشکار تشکیلات خودگردان فلسطین از "تروریسم" دلالت دارد. این در حالی است که آنها از جمله میانه‌روها در این تشکیلات و شریک ما در صلح هستند.

وی در این سخنان که همزمان با ترک آمریکا به مقصد تل‌آویو ایراد کرد گفت: اسرائیل وارد جنگی تا سر حد مرگ علیه "تروریسم فلسطینی" شده و به این منظور تدابیر امنیتی جدید و شدیدتری اتخاذ خواهد کرد که شامل تسریع در روند تخریب خانه‌های تروریست‌ها خواهد بود.

وی پس از بازگشت به تل‌آویو در دیدار با وزیر جنگ، وزیر امنیت ملی و نیز دیگر مسئولان امنیتی این رژیم که بیش از چهار ساعت طول کشید دستوراتی در خصوص اقدامات خصمانه علیه فلسطینیان صادر کرد.

این دستورات شامل طرد کادر نگهبان مسجد الاقصی، اعطای مجوز ورود به شهرک‌نشین‌های افراطی برای بازدید از این مسجد، بازداشت اداری افراد مظنون بدون محاکمه، تقویت نیروهای امنیتی در قدس وکرانه باختری و محدودسازی ورود فلسطینیان به مسجدالاقصی بود.

پلیس رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد به دنبال کشته شدن دو اسرائیلی توسط یک فلسطینی، ورود فلسطینی‌ها به قسمت قدیمی شهر" قدس" به مدت دو روز ممنوع است.

پلیس تل‌آویو تاکید کرد که این اقدام ویژه شامل اکثر فلسطینیان قدس شرقی که ساکن قسمت قدیمی شهر نیستند، می‌شود و در این دو روز تنها اسرائیلی‌ها، ساکنان قسمت قدیمی شهر، گردشگران، کسبه و دانش‌آموزان اجازه ورود دارند.

روزنامه‌های عبری زبان نیز با پرداختن به آخرین تحولات در کرانه باختری و قدس به ویژه افزایش تنش‌ها در این دو منطقه، شهادت دو فلسطینی و کشته شدن دو شهرک‌نشین به نقل از برخی تحلیل‌گران نظامی، این تحولات را آغاز "انتفاضه سوم" دانستند.

انتهای پیام

کد N980843