چرا آیت الله جوادی آملی دیروز کلاس درس خود را تعطیل کرد؟

اعتماد نوشت: مخالفان برجام در قم همه تلاش خود را به کار بسته‌اند تا بگویند مراجع مخالف برجام هستند اما علمای قم نامه می‌نویسند و در درس‌های خود چیز دیگری می‌گویند و حتی حاضر نیستند پذیرای آنها در کلاس‌های درس خود باشند.

 مخالفان برجام كه پيش از اين در خيابان ساحلي شهر قم و روبه‌روي دفتر علي لاريجاني بست نشسته بودند و مي‌گفتند تا لاريجاني پاسخگوي آنها نباشد آنجا را ترك نخواهند كرد ديروز به مسجد اعظم قم رفتند تا در كلاس درس بزرگان قم مخالفت خود را با برجام ابراز كنند اما آيت‌الله جوادي آملي حتي حاضر نشد پذيراي آنها در كلاس درس خود باشد و در كلاس درسش حاضر نشد.

حجت‌الاسلام رضوي، رييس دفتر آيت‌الله جوادي آملي در گفت‌وگو با «اعتماد» ضمن تاييد تعطيل شدن كلاس تفسير قرآن آيت‌الله جوادي آملي در مسجد اعظم قم گفت: ايشان وقتي شنيدند آنها به مسجد اعظم قم آمدند تصميم گرفتند سر كلاس تفسير قرآن حاضر نشوند و كلاس‌شان را تعطيل كردند.

مخالفان برجام پس از يك تحصن ناموفق روبه‌روي دفتر علي لاريجاني مكان تحصن خود را تغيير دادند و در حرم مطهر حضرت معصومه (س) بست نشستند؛ اقدامي كه شنبه‌شب با دخالت پليس پايان يافت و تحصن‌كنندگان را كه تعدادشان از ٤٠ نفر تجاوز نمي‌كرد متفرق كرد.

صبح ديروز اما مدرسه فيضيه محل جديد تحركات مخالفان برجام بود و صبح ديروز در آنجا به جو‌سازي عليه آيت‌الله سعيدي توليت حرم مطهر حرم حضرت معصومه (س) پرداختند و مدعي شدند او بايد پاسخگوي اين مساله باشد كه چرا نيروهاي داخل حرم بستري را فراهم كردند تا نيروي انتظامي به داخل حرم بيايد و تجمع ٤٠ نفره آنها را متفرق كند. حتي برخي صحبت‌هايي درمورد نامه ديروز آيت‌الله مكارم شيرازي را مطرح كردند و نسبت به آن واكنش نشان دادند. در نهايت مخالفان تصميم گرفتند به مسجد اعظم قم بروند؛ مسجدي كه از قديم محل درس علماي بزرگ قم بوده است و در ايام سال تحصيلي علماي بزرگي همچون آيت‌الله وحيد خراساني ساعت هشت صبح، آيت‌الله مكارم شيرازي ساعت ٩ صبح، آيت‌الله نوري همداني ساعت ١٠ و آيت‌الله جوادي آملي ساعت ١١ صبح در آنجا دروسي همچون خارج فقه و تفسير قرآن را برگزار مي‌كنند كه ورود مخالفان برجام به مسجد اعظم قم پيش از شروع كلاس تفسير قرآن آيت‌الله جوادي آملي بود اما كلاس ايشان تشكيل نشد و ايشان به مسجد اعظم نيامدند.

 نكته قابل توجه اين است كه آيت‌الله جوادي آملي پيش از اين هم با برخورد برخي هواداران محمود احمدي‌نژاد رو‌به‌رو شده بود، زماني كه او نسبت به ماجراي هاله نور كه از سوي محمود احمدي‌نژاد مطرح شده بود واكنش نشان داد تعدادي از طلاب هوادار محمود احمدي‌نژاد در نماز جمعه عليه آيت‌الله جوادي آملي شعارهاي را سر داده بودند.
[span]1717

کد N980782