آیت‌الله علوی‌گرگانی:

پراکندگی امامزادگان یکی از نعمت‌های الهی برای همه شیعیان است

مرجع تقليد,آيت‌الله العظمي علوي گرگاني,سازمان اوقاف,امامزاده

یک استاد حوزه علمیه قم پراکنده بودن بقاع متبرکه در شهرها و روستاهای ایران را یکی از نعمت‌های الهی دانست و گفت: این امر سبب می‌شود شیعیان در هر نقطه، کانونی برای گرد هم آمدن داشته باشند.

یک استاد حوزه علمیه قم پراکنده بودن بقاع متبرکه در شهرها و روستاهای ایران را یکی از نعمت‌های الهی دانست و گفت: این امر سبب می‌شود شیعیان در هر نقطه، کانونی برای گرد هم آمدن داشته باشند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی‌گرگانی در دیدار نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و اعضای ستاد برگزاری کنگره بزرگداشت امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) اظهار کرد: نظارت و مدیریت و همچنین نمایندگی شما از سوی رهبر معظم انقلاب در سازمان اوقاف موجب رضایت همه علما و بزرگان است و حسن خدمات شما مشهود است.

این مرجع تقلید با بیان این‌که «فاجعه منا و جان باختن هزاران مسلمان از جمله صدها نفر از هموطنانمان همه را متاثر کرده است» گفت: رهبر معظم انقلاب نیز با وجود روحیه‌ مهربان، با جدیت وارد عمل شدند زیرا حادثه مذکور بسیار دردناک و غیر قابل پذیرش بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان با اشاره به بارگاه امامزادگان واجب‌التعظیم در ایران تصریح کرد: حضرت محمد(ص) فرمودند هر کس ذریه مرا تکریم کند گویی مرا تکریم کرده است، بزرگداشت امامزادگان در واقع بزرگداشت و احترام به مقام شامخ رسول گرامی اسلام(ص) است.

این استاد حوزه علمیه قم با اشاره به وصایای حضرت زهرا(س) عنوان کرد: ایشان به حضرت علی(ع) در همین زمینه یعنی تکریم و بزرگداشت فرزندانشان توصیه کردند، خدمت به امامزادگان عمل به سفارشات حضرت زهرا(س) محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: تعظیم و تکریم امامزادگان در راستای تبدیل بقاع متبرکه به کانون‌های فرهنگی است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی پراکنده بودن بقاع متبرکه در شهرها و روستاهای مختلف ایران و دیگر کشورها را یکی از نعمت‌های الهی دانست و تصریح کرد: این امر سبب می‌شود شیعیان در هر نقطه، کانونی برای گرد هم آمدن داشته باشند و در آنجا نسبت به معارف دینی و اخلاقی آگاهی یابند.

این مرجع تقلید گفت: هر چه تلاش کنیم تا نسبت به تکریم و تعظیم امامزادگان اقدامی کامل صورت بگیرد، ارزشمند است.

وی با بیان این‌که «برخی بقاع متبرکه و امامزادگان بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند» خاطرنشان کرد: سازمان اوقاف می‌تواند فهرستی کامل و جامع از این امامزادگان تهیه کند و در اختیار عموم مردم قرار دهد تا هر فرد که به شهرهای مختلف سفر می‌کند، بتواند به راحتی مکان این بقاع را بیابد و به زیارتشان مشرف شود.

آیت‌الله علوی‌گرگانی افزود: تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و گرد آمدن مردم در این مکان‌ها، سبب گسترش احکام و دستورات دینی و معارف اسلامی خواهد شد.

انتهای پیام

کد N980238