/فاجعه منا/

آیت‌الله ری شهری :جنایت آل سعود در منا بدتر از جنایت صهیونیست‌ها در غزه بود

فاجعه منا,بی کفایتی آل سعود

آیت‌الله ری شهری گفت: جنایاتی که حکومت ننگین آل سعود انجام می‌دهد ،از جنایاتی که صهیونیست‌ها در غزه کردند بدتر است چون آنها ادعای خادم‌الحرمین بودن و مسلمانی نداشتند و دشمن بودند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،، آیت‌الله ری شهری در مراسم تشیع پیکر عده‌ای از جانباختگان حادثه منا در مصلای دانشگاه تهران با بیان اینکه بی تردید سهل انگاری مسئولین رده بالای سعودی در فاجعه دردناک منا سبب این حادثه شده است اظهار کرد: مساله‌ این نیست که چند مامور رده چندم تخلف کرده باشند و به آن رسیدگی کرده باشند بلکه موضوع سهل انگاری مسولین رده بالاست.

وی با اشاره به این که از قبیل این حوادث در حجم کوچکتر را هر ساله در طریق جمرات که مسیری حادثه خیز است شاهد هستیم تصریح کرد: مسئولین حکومتی باید با توجه به حادثه خیز بودن این منطقه پیش بینی‌های لازم را انجام می‌دادند و سوال ما از مسئولان دولت سعودی این است که چرا پیش بینی‌های لازم را نداشتند و چرا در طول حکومت ننگین خود افراد با تجربه تربیت نکردند تا جلوی این حوادث گرفته شود.

ری شهری با بیان این که جای سوال است که چرا مسئولان پس از حادثه ، به مصدومان رسیدگی نکردند و این طور با جان باختگان رفتار کردند گفت:‌اگر هشدار مقام معظم رهبری نبود هنوز هم جان باختگان به کشور بازنگشته بودند.

وی با بیان این که این ها افرادی مستکبرهستند که برای جان انسان‌ها ارزش قائل نیستند خاطر نشان کرد: اگر برای جان انسان‌ها ارزش قائل بودند آن همه کشتار در یمن انجام نمی‌دادند و اخیرا شنیده‌ایم که 500 کودک در یمن به دست این رژیم سفاک کشته شده است.

ادامه دارد ...

کد N979834

خواندنی از سراسر وب