دستور صریح سردار نقدی به معاونت بین الملل بسیج:

کمیته حقوقی فاجعه منا و حوادث مسجدالحرام سریعا تشکیل شود

سیاسی

شب گذشته سردار نقدی با خانواده غضنفر اصل رکن آبادی و خانواده حاتمی از شهدای حوادث عربستان دیدار و گفت وگو کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شب گذشته سردار نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین با خانواده ی غضنفر اصل رکن آبادی از مفقودان فاجعه منا و خانواده ی دانشمند شهید احمد حاتمی از شهدای حادثه ی جرثقیل در مسجدالحرام دیدار و گفت‌وگو کردند.

سردار نقدی در این دیدارهای صمیمانه گفت: با بازگشت حجاج و تعریف وقایع و اتفاقات تلخی که در سرزمین منا اتفاق افتاده؛ ابعاد و زوایای گوناگون این فاجعه و خیانت سعودی ها بیش از پیش آشکار می شود.

وی صحنه گردان و طراح اصلی این جنایت را آمریکا و اسراییل خوانده و تأکید کرد: آل سعود هیچ قدرت و اختیاری از خود ندارد حتّی در خود عربستان و مکّه، بلکه مأموران آمریکایی و رژیم صهیونیستی این طراحی ها و اقدامات را انجام می دهند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با اعلام نگرانی از وضعیت آقای رکن آبادی و دعا برای سلامتی وی، تصریح کرد: دستگاه های متولی بایستی از همان لحظات اولیه با قدرت و جدیت این اتّفاقات را پیگیری می کردند نه آنکه به دلیل ضعف دیپلماسی، مقام معظّم ولایت به صحنه بیایند.

وی با اشاره به ضرورت پیگیری های جدی این موضوع بیان کرد: معاونت بین الملل بسیج سریعاً کمیته ی حقوقی فاجعه منا و حوادث مسجدالحرام را تشکیل داده و تمام وقایع را به ویژه از زبان شاهدان مستند نماید تا یک اقدام عملی را در سطح بین الملل به عنوان یک مجموعه ی مردمی انجام دهد.

نقدی در همین خصوص افزود: این کمیته بایستی مسایل کلیه ی شهدای مظلوم جهان اسلام را در وقایع حج امسال پیگیری نماید تا از خون تمامی این مظلومین احقاق حق بنماییم .

وی هدف استکبار را از این جنایت، تعطیلی حج ابراهیمی دانست و افزود: به برکت این خون های مطهر و پاک،‌موج بیداری در سراسر دنیا تقویت خواهد شد.

انتهای پیام

کد N979798