/مجمع عمومی سازمان ملل/

نخست‌وزیر مالزی: داعش هیچ ارتباطی با اسلام واقعی ندارد

مالزي

نخست‌وزیر مالزی با تقبیح "ایدئولوژی منحرف" داعش،‌ از مجمع عمومی سازمان ملل خواست تا آگاهی درباره اسلام‌ واقعی را گسترش دهد. به عقیده وی اسلام مورد نظر این سازمان تروریستی اصلا ارتباطی با اسلام واقعی ندارد.

نخست‌وزیر مالزی با تقبیح "ایدئولوژی منحرف" داعش،‌ از مجمع عمومی سازمان ملل خواست تا آگاهی درباره اسلام‌ واقعی را گسترش دهد. به عقیده وی اسلام مورد نظر این سازمان تروریستی اصلا ارتباطی با اسلام واقعی ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری نیشن،‌ نجیب رزاق، نخست‌وزیر مالزی گفت که اسلام واقعی با آنچه این نهاد تروریستی از آن استفاده می‌کند، بسیار متفاوت است.

وی گفت: باید اذعان کنیم که در جنگ تبلیغاتی داعش در مسیر پیروزی نیستیم.

نخست‌وزیر مالزی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: به درستی با روایت پیچیده آنها مقابله نشده است و بسیاری از انسان‌های گمراه همچنان در حال پیوستن به داعش و یا حمایت از آن از راه دور هستند. صحبت درباره حقیقت اسلام بسیار بسیار اهمیت دارد. اقدامات وحشتناک داعش محدود به مرز مشخصی نخواهد بود. این مشمئز کننده است و می‌تواند لکه ننگی برای اسلام باشد؛ دین اسلام دین صلح، اعتدال و عدالت است.

وی تاکید کرد: اما این افراطگرایان را نمی‌توان تنها از طریق ابزارهای نظامی سنتی شکست داد. بیش از پیش اهمیت دارد که ما آگاهی درباره اسلام حقیقی را گسترش دهیم خصوصا اینکه درگیری‌ها ادامه یافته و مردم امید خود را از دست می‌دهند. آن کسانی که برای افراطگری می‌جنگند و اسلام واقعی را تحریف کرده‌اند، یکی از دلایل اصلی بحران مهاجران در خاورمیانه هستند.

نجیب رزاق همچنین درباره این خطر که کشورش را تهدید می‌کند، هشدار داد و از جامعه بین‌الملل کمک خواست.

وی با بیان اینکه همکاری و تبادل اطلاعات بر سر تروریسم باید گسترش یابد، گفت: نیروهای امنیتی ما گروه‌های بسیاری را شناسایی و رهگیری کردند که در حال جذب شبه‌نظامی برای داعش در کشور بوده‌اند. ما تلاش می‌کنیم تا شهروندان کشورمان از آفات سوریه و عراق در امان بمانند.

به گفته وی، 39 مالزیایی که برای پیوستن به داعش به سوریه سفر کرده‌اند، شناسایی شده‌اند و 100 شهروند دیگر نیز مظنون به ارتباط با داعش و خطری جدی تلقی می‌شوند.

نجیب رزاق بر لزوم اصلاحات در شورای امنیت برای رسیدگی به واقعیت‌های سال 2015 تاکید کرد.

نخست‌وزیر مالزی همچنین گفت که خواستار تشکیل دادگاهی بین‌المللی برای رسیدگی به موضوع هواپیمای MH17 شده بود اما این مساله در شورای امنیت وتو شد و از این مساله ابراز تاسف کرد. این هواپیما بر اثر اصابت جسمی سخت در آسمان شرق اوکراین سقوط کرده است.

انتهای پیام

کد N979421