خالد مشعل برای بررسی پرونده‌های مهم به ریاض می‌رود

عربستان,حماس

یکی از رهبران برجسته جنبش حماس و از نمایندگان شورای قانون گذاری فلسطین اعلام کرد که هیاتی عالی رتبه از این جنبش سفری به ریاض خواهد داشت.

یکی از رهبران برجسته جنبش حماس و از نمایندگان شورای قانون گذاری فلسطین اعلام کرد که هیاتی عالی رتبه از این جنبش سفری به ریاض خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اسماعیل الاشقر، یکی از رهبران برجسته جنبش حماس و از نمایندگان شورای قانون گذاری فلسطین در مصاحبه با پایگاه خبری "الخلیج آنلاین" تاکید کرد که هیاتی از حماس به ریاست خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی این جنبش به همراه چند رهبر برجسته دیگر در حماس به عربستان خواهند رفت.

وی تصریح کرد: در این دیدار میان هیات حماس و مسئولان عربستانی، چند پرونده داخلی مهم فلسطین از جمله پرونده آشتی و اوضاع نوار غزه و محاصره اعمال شده از چند سال قبل علیه نوار غزه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

الاشقر افزود که حماس از عربستان می‌خواهد که در نزد مصر مداخله کند تا به برخی از پرونده‌های حل نشده و در راس آن پرونده آشتی داخلی پایان داده شود، چرا که مداخله عربستان در این پرونده به صورت گسترده‌ای در حل تمامی پرونده‌های حل و فصل نشده نقش خواهد داشت.

این رهبر حماس خاطرنشان کرد: حماس از طریق تماس‌های خود خواهان برقرای روابط خوب با عربستان سعودی است و تمامی شرایط کنونی به تقویت روابط دو جانبه میان عربستان و جنبش حماس ترغیب می‌کند.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در ژوئیه گذشته سفر چند روزه‌ای به عربستان داشت که در جریان آن دیدارهای فشرده‌ای با مسئولان عربستانی و در راس آنها با سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان داشت که در جریان آن مسائل مهم داخلی و خارجی را مورد بررسی قرار داد.

انتهای پیام

کد N979413