سازمان ملل: بیش از 500 کودک از زمان حملات عربستان به یمن کشته شده‌اند

سازمان ملل امروز(جمعه) اعلام کرد، از زمان تشدید خشونت‌ها در یمن در ماه مارس تاکنون بیش از 500 کودک در این کشور کشته شده‌ و بیش از 1.7 میلیون کودک این کشور با خطر سوءتغذیه مواجه هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، "کریستوف بولیراک"، سخنگوی آژانس کودکان سازمان ملل اظهار کرد، از زمان تجاوز هوایی عربستان سعودی به یمن در ماه مارس دست کم 505 کودک در این کشور کشته و 702 کودک دیگر نیز زخمی شده‌اند.

وی گفت، کودکان یمنی هم در بمباران‌ها و هم در درگیری‌های خیابانی کشته شده‌اند.

بولیراک از همه طرفهای با نفوذ خواست تا فورا به خشونت ها در یمن پایان دهند. وی گفت: هر روز وضعیت در یمن برای کودکان این کشور بدتر می شود و وضعیت این کشور وحشتناک است.

وی همچنین افزایش به خدمت گرفتن کودکان در یمن به عنوان سرباز را محکوم کرد که به گفته او در سال جاری میلادی 606 مورد تایید شده در این زمینه وجود داشته است.

وی تصریح کرد: این تعداد چهار برابر بیشتر از 156 مورد تایید شده در سال 2014 است.

بولیراک ادامه داد: کودکان در یمن از سوی گروه های مسلح مورد بهره برداری قرار می گیرند و در ایست بازرسی ها گماشته شده و مجبور به حمل سلاح می شوند.

وی همچنین خاطرنشان کرد، در کشور فقیر یمن که در آن 80 درصد از جمعیت آن زیر 18 سال سن دارند، حدود 10 میلیون کودک نیاز مبرم به کمکهای انسانی دارند.

وی هشدار داد، وضعیت وخیم انسانی یمن و فقدان اعتبار برای برنامه‌های امدادرسانی و دشواری دسترسی به افراد نیازمند کمک در این کشور می تواند تبعات علیه کودکان یمنی را مرگبارتر کند.

به گفته این مقام سازمان ملل، وضعیت تغذیه در یمن که حتی قبل از تجاوز عربستان به این کشور هم نامناسب بوده شدیدا وخیم شده و 1.7 میلیون کودک یمنی در معرض سوءتغذیه قرار دارند.

انتهای پیام

کد N978731