هشدار سازمان همکاری اسلامی به اسرائیل نسبت به هتک‌حرمت مسجدالاقصی

سازمان همكاري اسلامي,مسجدالاقصي

نشست وزراتی سازمان همکاری اسلامی با تصویب مصوبه‌ای که بر وحدت جغرافیایی فلسطین با پایتختی قدس شرق تاکید کرده و خواهان صدور قطعنامه‌ای از سوی شورای امنیت برای تعیین سقف زمانی جهت پایان اشغالگری‌های اسرائیل می‌شود، به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، حاضران در این نشست از سفیران کشورهای عضو در نیویورک خواستند تا با گروه عربی و جنبش غیرمتعهدها هماهنگی داشته باشند تا قطعنامه‌ای الزام‌آور از سوی شورای امنیت صادر شود که اسرائیل را ملزم به انجام مسئولیت‌هایش در توقف تمامی هتک‌حرمت‌ها در اراضی اشغالی فلسطین کند.

احمد ابو زید، سخنگوی وزارت خارجه مصر تاکید کرد که سامح شکری، وزیر خارجه این کشور که ریاست هیات مصر را در این نشست را برعهده داشت، بر پیشتیبانی کامل مصر از فلسطین در مقابل اقدامات اسرائیل که با هدف تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی است، تاکید کرد.

شکری همچنین تاکید کرد که کشورش کاملا مخالف این اقدامات است و مصوبه صادره از نشست وزارتی فوق العاده سازمان همکاری اسلامی را تایید می‌کند.

ابو زید تصریح کرد که مصوبه صادره از این نشست همچنین به اسرائیل نسبت به نتایج تجاوزهای مکرر به مسجد الاقصی هشدار داده است.

انتهای پیام

کد N978517