کری مانع انفجار بمب عباس در مجمع عمومی شد!

آمريكا,محمود عباس

یک منبع بلند پایه فلسطینی فاش کرد که آمریکا مانع از "انفجار بمبی" شده که عباس وعده داده بود آن را در مجمع عمومی سازمان ملل منفجر خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) این مقام فلسطینی که نام وی منتشر نشده است به شبکه المیادین گفت: روز سه شنبه جان کری، وزیر خارجه آمریکا دیداری دو ساعته پشت درهای بسته با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان داشت و طی آن عباس را متقاعد کرد که انحلال تشکیلات خودگردان را دست کم تا پایان سال جاری به تعویق بیندازد.

به گفته این مقام فلسطینی، محمود عباس قصد داشت تا در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل تشکیلات خودگردان را منحل و مسئولیت اداره کرانه باختری و تمام پیامدهای آنرا را به رژیم صهیونیستی واگذار کند اما آمریکایی‌ها که از عواقب این اقدام به خوبی آگاه هستند مانع اجرای این تصمیم عباس شدند.

این مسئول فلسطینی نزدیک به عباس ادامه داد: کری موفق شد که ابومازن را قانع کند تا فعلا انحلال تشکیلات خودگردانن را عملی نکند اما نتوانسته وی را متقاعد کند که توافق‌های فیمابین تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی را به حالت تعلیق در نیاورد.

محمود عباس پیش از سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل تهدید کرد بود که در سخنرانی خود قصد دارد "یک بمب" در این گردهمایی جهانی منفجر کند.

انتهای پیام

کد N978018