پرچم فلسطین در مقر سازمان ملل برافراشته شد

سیاسی

پرچم فلسطین طی مراسمی با حضور محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان و بان کی مون دبیر کل سازمان ملل در مقابل مقر این سازمان در نیویورک برافراشته شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، ساعاتی پیش محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کرد. همزمان با حضور محمود عباس در مجمع عمومی، پرچم فلسطین نیز برای نخستین بار در فضای بیرونی ساختمان سازمان ملل متحد به اهتزاز درآمد.

محمود عباس در زمان بر افراشته شدن این پرچم گفت: در این لحظه تاریخی، به مردم کشورم اعلام می کنم که هر کجا هستند برافراشته شدن پرچم فلسطین را نگاه کنند چون نماد هویت فلسطین است.

با این حال فلسطین همچنان عضو ناظر سازمان ملل است و داشتن پرچم مقابل ساختمان سازمان ملل به معنای عضویت کامل آن در این سازمان نیست. به تازگی اعضای سازمان ملل متحد در یک رای گیری با اهتزاز پرچم فلسطین و واتیکان در فضای بیرونی ساختمان سازمان ملل متحد موافقت کردند.

گفتنی است امروز چهارشنبه پرچم فلسطین در مراسمی با حضور محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان و بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد، در مقر این سازمان در نیویورک برافراشته شد.