برگزاری جشن ولایت علوی در بیش از 2 هزار امامزاده

سازمان اوقاف,غدير,عيد غدير

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: جشن «ولایت علوی، اکمال دین نبوی» در آخرین روز از دهه ولایت امسال در بیش از دو هزار امامزاده کشور برگزار می‌شود.

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: جشن «ولایت علوی، اکمال دین نبوی» در آخرین روز از دهه ولایت امسال در بیش از دو هزار امامزاده کشور برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی اظهار کرد: حادثه غدیر یک فرهنگ، اندیشه، تفکر و راه است و تنها یک حادثه تاریخی نیست بلکه نسخه هدایت و دستیابی بشر به سعادت و خوشبختی است.

وی با بیان این‌که «اگر رسول اکرم (ص) امامت علی ابن ابی طالب (ع) را در این روز ابلاغ نمی‌کرد، رسالتش ابتر می‌ماند» گفت: ما مسلمانان با این نگاه این روز را عید و جشن می‌گیریم که براساس خطبه غدیر پیامبر اکرم (ص) وظیفه داریم، پیام این روز را به نسل‌های بعد از خود منتقل کنیم زیرا پیامبر فرمودند که آنهایی که حاضرند این پیام را به غایبان برسانند و پدران نسل در نسل به فرزندان خود این پیام را تا روز قیامت منتقل کنند.

شرفخانی اضافه کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه براین اساس و در راستای تحقق این مهم، در آخرین روز از دهه ولایت و امامت جشن بزرگ ولایت علوی، اکمال دین نبوی برای پنجمین سال متوالی در امامزادگان کشور برگزار می‌شود و امسال این جشن بزرگ در بیش از 2000 امامزاده و بقعه متبرکه روز جمعه 10 مهرماه همزمان با عید غدیر خم برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: این جشن بزرگ با هدف ترویج فرهنگ غدیر، تعمیق سطح اعتقادات مردم بویژه جوانان در موضوع ولایت و بهره گیری از ظرفیت بقاع متبرکه برای رساندن پیام غدیر به نسل‌های بعد برگزار می‌شود.

شرفخانی با بیان این‌که «محافل انس با قرآن و قرائت زیارت جامعه کبیره در شب و روز میلاد امام هادی (ع) در بقاع متبرکه برگزار شد» افزود: نمایشگاه فرهنگی با عنوان «پیام آفتاب» در 1700 بقعه متبرکه برپا شده است که شامل 20 تابلوی محتوایی و گرافیکی پذیرای علاقه مندان است و همچنین ایستگاه‌های صلواتی و غرفه‌های عرضه کتاب نیز در امامزادگان شاخص برپا می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به برگزاری همایش بانوان ولایی در عصر روز پنج شنبه 9 مهرماه تاکید کرد: این همایش ویژه بانوان گرانقدر همراه با تواشیح، سرود، سخنرانی، مسابقه، تجدید عهد و پیمان با ولایت و امامت در 700 امامزاده برگزار می‌شود.

وی با بیان این‌که «در شب عید غدیرخم در امامزادگان شاخص استان‌ها مراسم نورافشانی برگزار خواهد شد» گفت: برنامه اصلی جشن ولایت علوی در روز عید غدیر حضور در منزل سادات برای عرض تبریک این عید سعید است زیرا احترام به سادات، احترام به اهل بیت (ع) است که در خطبه غدیر هم به آن اشاره شده است.

شرفخانی ادامه داد: سنت خوبی است که در روز عید غدیر خدمت سادات واجب التعظیم برسیم که به‌عنوان ذریه اهل بیت (ع) دارای جایگاه والایی در دین هستند و از آنان هدایای معنوی برای سعادت و خوشبختی خود در زندگی دریافت کنیم.

شرفخانی با اشاره به این‌که «شب شعر آئینی در شب عید غدیرخم با حضور اساتید و شاعران برگزار می‌شود» تصریح کرد: برگزاری مراسم عقد اخوت و همچنین خطبه خوانی غدیر خم نیز در 1000 امامزاده برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: کتاب «ایوان نجف» نیز در شمارگان 150 هزار نسخه به چاپ رسیده است که مسابقه‌ای نیز از این کتاب با هدایای کمک هزینه سفر به حج عمره، عتبالت عالیات و مشهد مقدس پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام

کد N976753