دفاع بیل کلینتون از همسرش در موضوع توافق هسته‌ای

توافق جامع هسته‌اي

رئیس‌جمهور پیشین آمریکا گفت که هیلاری کلینتون مسئول اجرای تحریم‌های اقتصادی علیه ایران بوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری هیل، بیل کلینتون رئیس جمهور پیشین آمریکا در واکنش به انتقادات دونالد ترامپ پیشرو نامزدهای جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده این کشور علیه هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه پیشین آمریکا از وی دفاع کرد.

بیل کلینتون در اظهاراتش ترامپ را به نادیده گرفتن دستاوردهای همسرش در سمت وزیر امور خارجه متهم کرد و با ادعای اینکه تحریم‌ها باعث شد ایران پای میز مذاکره بیاید گفت که هیلاری کلینتون مسئول اجرای تحریم‌های اقتصادی ایران است.

وی افزود: حتی جمهوری‌خواهان نیز اذعان دارند که این تحریم‌ها علیه ایران به خوبی اجرا شده و این یک دستاورد بزرگ است که روسیه و چین نیز با این تحریم‌ها همکاری و آنها را اجرایی کردند.

علیرغم تأکید همیشگی مقامات ایرانی مبنی بر اینکه تحریم‌ها تهران را وادار به مذاکره نکرده است، بیل کلینتون مدعی شد،‌ این تحریم‌ها بود که راه را برای رئیس جمهور باراک اوباما هموار کرد تا بتواند با موفقیت با تهران مذاکره کند و به توافق هسته‌ای با این کشور از طریق مذاکره دست یابد و این کار هیلاری کلینتون بود.

بر اساس این گزارش، دونالد ترامپ روز دوشنبه در گفت‌وگو با یک شبکه تلویزیونی از عملکرد وزیر امور خارجه پیشین آمریکا به شدت انتقاد کرد و گفت که تصمیمات وی در دوران فعالیتش امنیت جهانی را به خطر انداخته است.

وی در حالی این اظهارات را مطرح کرده است که هیلاری کلینتون یک رقیب جدی برای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 در آمریکا محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا، این در حالی است که حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان پیش از این در پاسخ به این ادعاها گفته است: تحریم‌ها ما را وادار به مذاکره نکرد. ما از تحریم‌ها نترسیده و نمی‌ترسیم ما به خاطر ثبات منطقه و منافع جهانی مذاکره کرده‌ایم.

انتهای پیام

کد N976733