برنامه‌ای مذهبی جدید با اجرای امیرحسین مدرس

برنامه مذهبی «قرار بی‌قراران» از جمعه، 10 شهریور ماه همزمان با عید سعید غدیر خم با اجرای امیرحسین مدرس از شبکه یک سیما به روی آنتن می رود.

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، مدیر گروه معارف اسلامی شبکه یک از تهیه و تولید برنامه جدید «قرار بی قراران» خبر داد و گفت: این برنامه به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سید وحید حسینی جمعه‌ها در جدول پخش شبکه قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام رضا جعفری افزود: ما پیشتر برنامه‌ای در موضوع امام زمان به نام «قرار جمعه» داشتیم که جمعه‌ها صبح به صورت زنده پخش می‌شد، با بررسی‌های مختلف به این نتیجه رسیدیم برای اینکه مباحث در خصوص مهدویت خط سیر مشخص و منظمی داشته باشد، برنامه‌ای تولیدی را تهیه کنم که نتیجه آن ساخت برنامه ترکیبی قرار بی قراران شد تا بتوانیم محتوای جدی تر و جدیدتری را در آن مدیریت کنیم.

او ادامه داد: این برنامه جمعه‌ها به مدت 35 دقیقه با بخش‌های متنوع پخش می‌شود.

مدیر گروه معارف اسلامی شبکه یک تصریح کرد: در این برنامه مباحث از ضرورت فرهنگ انتظار شروع می شود و تا یک سال آینده موضوعات مرتبط با مهدویت مشخص شده است. در «قرار بی‌قراران» علاوه بر حضور کارشناسان در برنامه، با مراکزی که درباره مهدویت کارهای پژوهشی انجام دادند گفتگو می‌کنیم. ضرورت تحقیق در حوزه انتظار، شناخت امام زمان، مباحث آخرالزمانی، نشانه‌های ظهور، خرافات و امام زمان‌های ساختگی از دیگر موضوعاتی هست که در برنامه قرار بی قراران به آن پرداخته می‌شود.

به گفته حجت الاسلام جعفری، «آقا نگاه می‌کند» نام آیتم نمایشی قرار بی قراران است که در باکس‌های سه تا پنج دقیقه‌ای با داستان‌های اجتماعی متفاوت پخش می‌شود و این آیتم تلنگری هست برای بینندگان تا متوجه شوند که همیشه و همه جا در منظر و نگاه امام زمان(عج) قرار دارند.

او درباره بخش‌های دیگر قرار بی قراران هم گفت: معرفی کتاب با موضوع مهدویت، خواندن دل گویه ها و دل نوشته های بینندگان درباره امام زمان(عج) که برای برنامه ارسال شده توسط نریتور، تحلیل و تفسیر روایات آخرالزمان توسط کارشناسان از دیگر بخش های برنامه قرار بی قراران خواهد بود. مدیر گروه معارف اسلامی شبکه یک اظهار داشت: در این برنامه بنا داریم به سینمای آخرالزمانی بطور جدی بپردازیم چرا که حجم عمده ای از فیلم های هالیوودی آثاری است که بحث آخرالزمان درآنها مطرح است.

در این بخش با انتخاب بخش هایی از فیلم مورد نظر درخصوص رویکرد موضوعی داستان فیلم با کارشناسان مرتبط گفتگو خواهیم کرد.

حجت‌الاسلام جعفری افزود: «هنر مهدوی، هنر انتظار» بخش دیگری از برنامه هست که درآن درباره تولید آثار هنری از گرافیک، فیلم، تئاتر، نقاشی و خطاطی گرفته تا هر اثری که در خصوص امام زمان(عج) باشد را در این بخش معرفی می کنیم.

او از دکور متفاوت و زیبا و گرافیک جذاب این برنامه خبر داد و گفت: از نظر رنگ و گرافیک و طراحی دکور برنامه قرار بی قراران خیلی بالاتر از سایر برنامه های مذهبی است. بگفته مدیر گروه معارف شبکه یک، اجرای برنامه قرار بی قراران بر عهده بازیگر، خواننده و مجری توانمند کشورمان امیرحسین مدرس هست که اجرای او جذابیت برنامه را افزایش خواهد داد.

حجت‌الاسلام جعفری در پایان تصریح کرد: این هفته به خاطر همزمانی با عید غدیرخم، برنامه به طور ویژه و به مدت یک ساعت پخش می شود البته ساعت پخش برنامه، جمعه ها حوالی ساعت 11 و قبل از اذان ظهر پیش بینی شده است اما روز عید غدیرخم قرار بی قراران بعد از اذان ظهر پخش خواهد شد.

انتهای پیام

کد N976655