نماینده قزوین خواستار شد

دولت حقوق جان‌باختگان و مجروحین حادثه منا را احقاق کند

سیاسی

نماینده مردم قزوین در مجلس ضمن قدردانی از سخنان رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل از دولت خواست نسبت به احقاق حقوق جان‌باختگان و مجروحین فاجعه منا اقدام کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، داوود محمدی در تذکری در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس، اظهار کرد: از دولت می‌خواهم با جدیت نسبت به احقاق حقوق امت اسلامی به ویژه جان‌باختگان و مجروحین حادثه منا که نشانه آشکار بی‌لیاقتی، بی‌تدبیری و عدم کفایت رژیم سفاک آل سعود است با ایجاد همگرایی دیپلماتیک و اجماع بین کشورهای آسیب‌دیده بر اساس قواعد و الزامات بین‌المللی و موازین حقوقی و سیاسی تا حصول نتیجه اقدام کند.

وی افزود: از سخنان جامع و ارزشمند رئیس جمهور در هفتادمین مجمع عمومی سازمان ملل در تبیین مواضع کشورمان پیرامون صلح‌طلبی و تأکید بر ایجاد جبهه متحد مبارزه با افراط‌گرایی و تذکر به آمریکا برای پایان دادن سیاست‌های حمایت از خشونت، فرقه‌گرایی و افراط‌ گرایی صمیمانه تقدیر می‌کنم.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیل منطقه الموت و شهرستان آبیک خواستار پرداخت این خسارت‌ها توسط سازمان مدیریت شد.

وی تصریح کرد: عدم دریافت حقوق و هزینه‌های طاقت فرسا و سرسام‌آور زندگی کمر کارگران کم توقع و سختکوش را شکسته و آنها را به سطوح آورده لذا از رئیس جمهور می‌خواهم شخصاً برای حل این مشکل دستور لازم را صادر کنند و بر اثربخشی این دستور نیز نظارت داشته باشند.

محمدی با اشاره به جلسات متعدد بین وزیر نیرو و رئیس مجلس، اظهار کرد: خوشبختانه تخصیص 60 میلیون متر مکعب آب از سد طالقان برای تأمین آب شرب تثبیت شد و از وزیر نیرو نیز می‌خواهیم به قید فوریت نسبت به آغاز عملیات اجرایی تأمین آب شرب به مردم استان و تکمیل پروژه‌های آبرسانی به روستاها اقدام کند.

انتهای پیام

کد N976653