لاهوتی: رئیس کمیسیون عمران در استیضاح آخوندی، موضع شخصی دارد/ نمایندگان از عملکرد وزیر راضی هستند

عباس آخوندی,استیضاح

عضو کمیسیون عمران مجلس می گوید که هاشمی نباید به عنوان رئیس کمیسیون، نامه استیضاح وزیر راه و شهرسازی را امضاء می کرد.

مهرداد لاهوتی در گفت و گو با خبرآنلاین با اشاره به اعلام وصول طرح استیضاح عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی با 13 امضاء خاطرنشان کرد: تعداد امضاهای این طرح بسیار محدود است و تنها 13 نفر این طرح را امضاء کرده اند. این اتفاق، پیام دارد و اگرچه آئین نامه داخلی مجلس می گوید که حداقل 10 امضاء برای استیضاح لازم است اما 13 امضاء پای این طرح نشان می دهد که عمده نمایندگان از عملکرد و کاراریی وزیر رضایت دارند.

وی با بیان اینکه موارد استیضاح توقعات محلی و منطقه ای برخی نمایندگان  است، افزود: آخوندی در این مدت با  وجود بی پولی ای که در دولت وجود داشته، به خوبی توانسته این وضعیت را مدیریت کرده و مسیر وزارتخانه را به درستی پیش ببرد. من به سهم خود از زحمات وی سپاسگذارم. به ویژه اینکه وی توانسته از بخش خصوصی به خوبی استفاده کرده و منابع آن را به منابع محدود دولتی گره بزند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ان شاء الله همه به وزیر و دولت یازدهم کمک کنیم. من مطمئن هستم که در صحن علنی این اتفاق خواهد افتاد و آخوندی مجددا به عنوان وزیر باقی مانده و به کار خود ادامه خواهد داد.

وی با اشاره به نامه رئیس کمیسیون عمران و درخواست وی از هیئت رئیسه برای اعلام وصول استیضاح وزیر راه، گفت: نامه ای که رئیس کمیسیون از طرف اعضا امضاء کرده و درخواست استیضاح وزیر را مطرح کرده بود، به هیچ عنوان موضع کمیسیون نبود و او باید به عنوان فرد حقیقی، نامه را امضاء می کرد و نه رئیس کمیسیون عمران.

این عضو کمیسیون عمران خاطرنشان کرد: اصلا امضای وی پای آن نامه هم کار درستی نبود. چرا که آقای هاشمی به عنوان رئیس کمیسیون موضوع را بررسی کرده و باید بی طرف می ماند نه اینکه به عنوان اولین نفر نامه استیضاح را امضاء کند! بنابراین موضع وی، موضع شخصی بوده که به موضوع سازمان نظام مهندسی بر می گردد.

لاهوتی تصریح کرد: از میان اعضای کمیسیون عمران تنها یک نفر و آن هم آقای قادرمرزی استیضاح را امضاء کرده بود که او نیز امضای خود را پس گرفت. از این رو اعضای کمیسیون به اتفاق مخالف این استیضاح هستند.

27220

کد N975912