رئیس دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در فارس:

اجلاسیه پیرغلامان در خنثی‌کردن تبلیغات وهابیون علیه شیعه تاثیرگذار است

پيرغلام

رئیس دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان فارس گفت: ابعاد فاجعه منا، بسیار گسترده و عمیق بوده و لازم است دولت در این موضوع، موضع مقتدرانه‌تری نسبت به دولت عربستان و اهمال انجام شده داشته باشد.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان فارس گفت: ابعاد فاجعه منا، بسیار گسترده و عمیق بوده و لازم است دولت در این موضوع، موضع مقتدرانه‌تری نسبت به دولت عربستان و اهمال انجام شده داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین امین رصاف در یک نشست خبری، گفت: علی‌رغم اینکه دولت فعالیت‌های زیادی در این زمینه داشته اما انتظار بیشتری خصوصا در مورد مسائل دیپلماتیک و اعتراض‌های جدی به دولت عربستان وجود دارد.

وی با بیان این‌که «تعبیر مقام معظم رهبری و تعیین سه‌روز به‌عنوان عزای عمومی عمق فاجعه منا را بیان می‌کند» گفت: پیام مردم و خانواده‌های داغ‌دیده نیز به دولت این است که موضعی جدی‌تر در قبال این حادثه جانگداز و دلخراش داشته باشد.

رصاف با اشاره به دیدار گروه‌هایی از مسئولان با خانواده‌های جانباختگان فاجعه منا در شیراز، گفت: نظام به‌شدت از این خانواده‌ها حمایت کرده و می‌کند و مراسم درخوری برای تشییع پیکر مطهر عزیزان آنان پیش‌بینی شده است که امیدواریم مردم نیز با حضور گسترده،‌ تسلی‌بخش آنان باشند.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان فارس همچنین با اشاره به برگزاری اجلاسیه پیرغلامان به میزبانی شیراز، اهمیت این رویداد را بسیار زیاد خواند و افزود: اجلاسیه فرصتی است مغتنم برای معرفی هرچه بیشتر و بهتر شیراز به‌عنوان سومین حرم اهل بیت(ع).

رصاف گفت: قرار است 20 شبکه ملی و جهانی این رویداد را که بالغ بر 800 میهمان در آن شرکت خواهند داشت، پوشش دهند، لذا باید از این فرصت به‌عنوان یک ظرفیت برای اعتلای شهر و استان استفاده مناسب شود.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان فارس با یادآوری اینکه «اجلاسیه پیرغلامان طی روزهای 14 تا 16 مهرماه در لار و شیراز برگزار خواهد شد» گفت: روز چهاردهم اجلاسیه در شهرستان لار و روزهای 15 و شانزدهم در شیراز برگزار می‌شود.

وی، رونمایی از 2 کتاب پیرغلامان، تجلیل از 30 شخصیت برتر، تجلیل از مقام آیت‌الله سیدنورالدین حسینی‌الهاشمی و شهید اسکندری و تولید 50 فیلم کوتاه برای پخش در قالب برنامه 40 شب 40 مروارید در خصوص زندگی پیرغلامان حسینی را از برنامه‌های اجلاسیه سیزدهم برشمرد.

رصاف همچنین گفت: توصیه کرده‌ایم که از ظرفیت‌های استان در زمینه دانشمندان و شخصیت‌های علمی و مذهبی اقلیت‌های دینی و اهل تسنن نیز به‌خوبی استفاده شود. زیرا این موضوع در خنثی‌کردن تبلیغات وهابیون علیه شیعه، بسیار تاثیرگذار است.

انتهای پیام

کد N975207