سردار دهقان:

وظیفه مراکز اطلاع رسانی تبدیل تهدیدهای فناوری‌های ارتباطی به فرصت‌های جدید است

وزارت دفاع,وزير دفاع,حسين دهقان

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: امروزه شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی ضمن ایجاد دنیای جدید، بسترهای لازم را برای شکل‌گیری ذهنیت‌های جامعه ایجاد کرده‌اند که به شدت، رفتارها را نیز تحت تاثیر قرار داده است و وظیفه مراکز اطلاع رسانی، تبدیل تهدیدهای این فناوری نوین ارتباطی به فرصت‌های جدید است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار حسین دهقان در بیستمین نشست شورای هماهنگی روسای مراکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دستگاه‌های اجرایی کشور که به میزبانی وزارت دفاع برگزار شد، با گرامی داشت هفته دفاع مقدس و سالروز شکست حصر آبادان، از عملیات ثامن الائمه به عنوان نقطه عطفی در حماسه جاوید دفاع مقدس و سرپل پیروزی‌های بزرگ رزمندگان اسلام یاد کرد و افزود: حصر آبادان و مقاومت مردم و رزمندگان در این شهر تحت محاصره به ما آموخت که با مقاومت و ایثار می‌توان همه تهدیدها، حصرها و تحریم‌ها را در هم شکست و پیروزی را با صلابت رقم زد.

وی با بیان اینکه فرایند ارتباطات باید همواره پویا، موثر و سازنده باشد، گفت: اطلاع رسانی یکی از ارکان مهم دستگاه های اجرایی است که می تواند در پیشبرد اهداف سازمانی و تعامل سازنده میان مردم و مسئولان نقش مهمی ایفا کند.

وزیر دفاع اظهار کرد: اطلاع رسانی و اقناع سازی، زمینه‌های جلب حمایت عموم مردم را فراهم می‌کند و منجر به ایجاد فضایی اعتماد برانگیز در جامعه می‌شود که در صورت استمرار، تبدیل به موج و موج آفرینی خواهد شد.

دهقان با تبیین ویژگی‌های قدرت نرم گفت: لازم است انبوه سازی و گزیده سازی را مورد توجه قرار داده و علاوه بر جنبه های علمی، به حوزه های عملی این حرفه نیز توجه ویژه ای داشت.

وزیر دفاع با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی مستمر و بیان اینکه که همپای خدمات دولت، اطلاع رسانی موثر شکل نگرفته است، گفت: باید دستگاه‌های اطلاع رسانی، مثل هفته دولت، هر روز گزارش اقدامات و فعالیت‌های خود را به مردم ارائه نمایند و هفته دولت باید تبلور و نقطه اوج رابطه میان دولت و ملت باشد.

وزیر دفاع با بیان اینکه ما امروزه در عصر دو فضایی شدن جهان زندگی می کنیم، افزود: امروزه شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی ضمن ایجاد دنیای جدید، بسترهای لازم را برای شکل گیری ذهنیت‌های جامعه ایجاد کرده‌اند که به شدت، رفتارها را نیز تحت تاثیر قرار داده است و وظیفه مراکز اطلاع رسانی و روابط عمومی‌ها تبدیل تهدیدهای این فناوری نوین ارتباطی به فرصت‌های جدید است.

دهقان با بیان اینکه در این مدت کوتاه، کارهای بسیار سازنده و بزرگی توسط دولت یازدهم صورت گرفته است، افزود: متولیان اطلاع رسانی در دستگاه‌های اجرایی باید این اقدامات سازنده را به صورت هنرمندانه و اقناعی به اطلاع مردم برسانند.

وی افزود: اطلاع رسانی دقیق، صحیح و به هنگام می‌تواند ضمن ایجاد آرامش در جامعه، موجبات افزایش کارآمدی دولت را نیز فراهم کند.

وزیر دفاع گفت: دولت با راهبرد افزایش ارتباط هرچه بیشتر با مردم مصمم است امید و نشاط را در جامعه فزونی بخشیده، زمینه مشارکت هرچه بیشتر مردم را فراهم کند زیرا این مهم موجبات رشد و تعالی در همه حوزه ها خواهد شد.

در ابتدای این نشست علیرضا معزی دبیر شورای اطلاع رسانی دولت با ارائه گزارشی از اقدامات دستگاه های اجرایی در هفته دولت بر ضرورت آسیب شناسی و تجزیه و تحلیل اقدامات انجام گرفته در این هفته با هدف ارتقای سطح کمی و کیفی فعالیت های اطلاع رسانی، تبلیغی و اقناعی تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N972547