پیام تسلیت احمدی نژاد به مناسبت فاجعه منا

سیاسی

رئیس‌جمهور اسبق کشورمان تاکید کرد: مسئولین سعودی به جای کشتار بی وقفه مردم مسلمان یمن باید پاسخگوی ضعف مدیریت و دخالت برخی عوامل در ایجاد فاجعه منا باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق کشورمان ضمن تسلیت جان باختن جمعی از حجاج در حادثه منا گفت: مسئولان سعودی باید پاسخگوی ضعف مدیریت و دخالت برخی عوامل در ایجاد این فاجعه باشند.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم
در این روزها، که حادثه غمبار منا به از دست رفتن جان شمار قابل توجهی از مومنان موحد در سرزمین امن الهی منجر شده و تعدادی از زایران ایرانی نیز در خیل جان باختگان این فاجعه قرار دارند، با چشمانی اشکبار این ضایعه دردناک را به پیشگاه امام عصر(عج)، ملت شریف ایران، مقام معظم رهبری، همه مسلمانان و خانواده های داغدار تسلیت می گویم.

مسئولین دولت سعودی که مدعی خادمی حرمین شریفین هستند، به جای کشتار بی وقفه مردم بی دفاع و مسلمان یمن، بخصوص در ایام حج و ماه حرام، باید پاسخگوی ضعف مدیریت و احیانا دخالت برخی عوامل در ایجاد این فاجعه باشند و مسئولیت خود را در قبال حجاج، مصدومین و مفقودین و قربانیان این حادثه ایفا کنند.

از خداوند منان شادی روح تمامی درگذشتگان این واقعه، شفای عاجل مجروحین، پیدا شدن مفقودین و آرامش و اجر خانواده ها و بستگان آنان و امنیت و آرامش حجاج و بازگشت سالم آنان به موطن خود را مسئلت دارم.

محمود احمدی‌نژاد»