پاکستان: گزارش 'گاردین' درباره فاجعه منا کذب است

ایرنا نوشت: وزارت امور خارجه گزارش نشریه انگلیسی 'گاردین' را مبنی بر اینکه 236 نفر از حجاج پاکستانی جان خود را در فاجعه منا از دست داده اند، تکذیب کرد.


رسانه های دولتی پاکستان روز یکشنبه اعلام کردند که تعداد جان باختگان پاکستانی فاجعه روز پنجشنبه گذشته در سرزمین منا در عربستان تا به امروز به 18 نفر رسیده است و بیش از 300 نفر از حجاج این کشور نیز هنوز مفقود هستند.
اگرچه وزارت خارجه پاکستان گزارش گاردین را تکذیب کرده است، اما با توجه به تعداد بالای مفقودین به نظر می رسد رقم اعلام شده مربوط به جان باختگان این کشور در فاجعه منا چندان دقیق نباشد.
با توجه به رقم بالای مفقودین پاکستانی در فاجعه منا، به احتمال زیاد تعداد حجاج پاکستانی که در این رویداد تلخ و ناگوار جان باخته اند، باز هم افزایش خواهد یافت. در روز وقوع این حادثه، رسانه های پاکستان اعلام کرده بودند که تنها یک زائر پاکستانی کشته و شش نفر مجروح شده اند.
رژیم سعودی سعی در مخفی نگه داشتن رقم واقعی قربانیان فاجعه منا دارد. این رژیم تا به امروز رقم جان باختگان را 769 نفر اعلام کرده است اما با توجه به گستردگی و شدت فاجعه، رقم قربانیان بدون تردید بسیار بیشتر از رقم اعلام شده است از سوی عربستان است.

52310

کد N972047