رئیس سازمان زندان‌ها:

هسته گزینش از مهمترین عوامل تضمین سلامت در نظام اداری است

زندان

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با ابراز تاسف از وقوع فاجعه انسانی در منا، ضمن تسلیت به عموم مسلمانان به‌ویژه خانواده‌های جان باختگان گفت: بار دیگر بی کفایتی و عدم درایت خاندان سعودی مسبب فاجعه‌ای جانکاه شد که عید بزرگ مسلمانان را به اندوهی دردناک تبدیل کرد.

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با ابراز تاسف از وقوع فاجعه انسانی در منا، ضمن تسلیت به عموم مسلمانان به‌ویژه خانواده‌های جان باختگان گفت: بار دیگر بی کفایتی و عدم درایت خاندان سعودی مسبب فاجعه‌ای جانکاه شد که عید بزرگ مسلمانان را به اندوهی دردناک تبدیل کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جهانگیر در دیدار با اعضای هسته گزینش سازمان به موضوع جایگاه و کارکردهای هسته گزینش در تشکیلات اداری پرداخت و گفت: گزینش یک کار فرمایشی نیست، بلکه چشمان بصیر یک تشکیلات است که می تواند ادارات و نهادها را از گزند برخی مفاسد احتمالی نجات دهد.

مشاور رئیس دستگاه قضا گفت: خوشبختانه شأن و ضرورت نظام گزینش در ابتدای انقلاب به خوبی شناسایی شد اما در ادامه راه به‌خاطر مشکلات موجود به تدریج نقش و اهمیت گزینش ها به فراموشی سپرده شد که در برخی موارد همین موضوع موجب بروز آسیب های جدی در نظام اداری کشور شد.

جهانگیر با تحلیل شیوه‌های گزینش در نظام جمهوری اسلامی ایران گفت : هسته های گزینش باید روزآمد شوند؛ چرا که امروز از یک سو مکانیزم های گزینش افراد در نظام اداری کشور با ابتدای انقلاب تفاوت جدی دارد و از سوی دیگر مناسبات فرهنگی و روابط اجتماعی افراد دستخوش تغییرات بسیاری شده است، پس نباید از به روزآوری روش ها و فرآیندها و بهره گیری از دانش روز غفلت کرد.

وی با تشریح کارکردهای گزینش در نظام اداری کشور گفت: هر زمان گزینش به‌طور جدی عمل کرده نتایج ارزشمندی در تشکیلات اداری ما که در حقیقت پیشبرنده اهداف انقلاب عزیزمان هستند، حاصل شده است.

رئیس سازمان زندان ها با تاکید بر توسعه فرآیندها و روش‌های کسب اطلاعات استخدامی مورد نیاز گفت: باید مصاحبه‌های استخدامی به صورت هدفمند و بر اساس معیارهای واقعی و در نظر گرفتن وضعیت فعلی افراد باشد تا ضمن رعایت عدالت، افراد متعهد و متخصص جذب ادارات شوند.

رییس دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه اهمیت هسته های گزینش را مهم ارزیابی کرد و گفت : اهمیت نظام گزینش باید برای همیشه حفظ شود؛ زیرا که هسته گزینش یکی از مهمترین عوامل تضمین سلامت در نظام اداری است و این ممکن نیست مگر با ارتقاء جایگاه هسته‌های گزینش در ادارات و جدی گرفتن آن به عنوان ناظر عادل بر عملکرد کارکنان.

هسته گزینش سازمان زندان ها از هسته‌های موفق قوه قضاییه است

در این نشست توسلی مدیر امور کارکنان و خدمات اداری قوه قضاییه گفت: هسته گزینش سازمان زندان‌ها یکی از هسته‌های پویا و موفق در قوه قضاییه است که کارنامه قابل قبولی دارد.

عضو هسته گزینش سازمان زندان‌ها بر لزوم توسعه سخت افزاری و نرم افزاری هسته‌های گزینش تاکید و از حمایت‌های خوب رئیس سازمان زندان‌ها از موضوع گزینش قدردانی کرد.

همچنین در ادامه این نشست عادلخواه مدیر هسته گزینش سازمان زندان ها گزارشی از عملکرد شش ماه این هسته در سال جاری ارائه کرد.

انتهای پیام

کد N972033