آیت‌الله نوری همدانی: مسلمانان باید «مسجد‌ الاقصی» را از صهیونیست‌ها و «مکه» را از آل‌سعود بگیرند

تسنیم نوشت: مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه آل‌سعود جز نوکری آمریکا و کشتار مردم کار دیگری نمی‌کند، گفت: مدیریت مکه باید در دست همه مسلمانان باشد و مسلمانان باید مسجد‌ الاقصی را از دست صهیونیست‌ها و مکه را از دست آل‌سعود بگیرند.

آیت‌الله نوری‌همدانی صبح امروز در درس خارج فقه که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به اینکه حادثه مکه و منا حادثه‌ای است که لحظه‌ای نمی‌توان آن را فراموش کرد، اظهار داشت: وهابیت مسلکی است که دشمنان اسلام ساخته‌اند و عهده‌دار این مسلک عربستان سعودی است.

استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به اینکه آل‌سعود پول نفت و گاز را در راه مقاصد شوم هزینه می‌کند، گفت: این یک رژیم ساختگی برای مقابله با اسلام ناب است.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه مکه برای همه مسلمانان است، گفت: همه مسلمانان به‌ویژه دولت ایران باید این موضوع را پیگیری کنند؛ باید مکه را از چنگ آل‌سعود در بیاوریم. مدیریت مکه باید در دست همه مسلمانان باشد، چراکه آل‌سعود از اداره مکه عاجز است.

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه بیشترین ضربه در این واقعه برای مردم ایران بوده است، تصریح کرد: این فاجعه، اتفاقی رخ نداده است و برنامه‌ای پشت آن وجود دارد.

مرجع تقلید شیعیان گفت: پس از اینکه در عرفات برائت از آمریکا انجام شد ضربه بسیار بزرگی به نوکری آن‌ها خورده شد. بر اساس آمار در این فاجعه 136 نفر از ایرانیان کشته شده و بسیاری مفقود هستند، که به خانواده‌های عزادار تسلیت می‌گوییم از دولت می‌خواهیم این مو‌ضوع را بررسی کنند.

وی با اشاره به اینکه سعودی‌ها دلایل غیرموجهی برای این واقعه آورده‌اند، خاطرنشان کرد: برخی گفته‌اند که این قضا و قدر بوده و حتی می‌گویند مردم را کشته‌اند تا به بهشت بروند درحالی که آن‌ها راه را بسته بودند و میلیون‌ها انسان جمع شده‌اند و با راه کوچکی که باز کردند هجوم اتفاق افتاده و این‌گونه است که به نظر می‌رسد عمداً این اتفاقات افتاده است.

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به اینکه هیچ مسلمانِ باایمانی نمی‌تواند در برابر این جریان ساکت باشد، گفت: عربستان سعودی سالی چند میلیون قرآن چاپ می‌کند اما خودشان به یک آیه هم عمل نمی‌کنند.

مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: 20‌میلیون زائر در روز اربعین و در کربلا اداره می‌شوند و هیچ‌کسی مشکلی ندارد اما این‌ها نتوانستند 2 میلیون را اداره کنند که این نشانه بی‌لیاقتی آل سعود است.

2727

 

 

کد N972000