بغداد همکاری اطلاعاتی بین عراق، روسیه، ایران و سوریه علیه داعش را تایید کرد

فرماندهی عملیات مشترک عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که با روسیه، ایران و سوریه برای از بین بردن داعش در حال همکاری است.

فرماندهی عملیات مشترک عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که با روسیه، ایران و سوریه برای از بین بردن داعش در حال همکاری است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، یک منبع نظامی روسی روز شنبه از توافق روسیه، سوریه، عراق و ایران با ایجاد یک مرکز اطلاعاتی در بغداد برای مبارزه با داعش خبر داده بود که وظایف اصلی این مرکز جمع‌آوری اطلاعات و تحلیل و بررسی داده‌های مربوط به اوضاع منطقه در چارچوب مبارزه با داعش است.

همچنین این مرکز اطلاعات را به مراکز مربوطه خواهد داد و آنها این داده‌ها را به ستاد‌های ارتش کشورهای شرکت کننده در این مرکز منتقل خواهند کرد.

در همین راستا فرماندهی عملیات مشترک عراق در بیانیه‌ای ضمن تایید وجود همکاری میان بغداد، مسکو، دمشق و تهران برای از بین بردن داعش اعلام کرد: عراق طی ماه‌های گذشته چند کمیته برای همکاری در زمینه امنیتی و اطلاعاتی با این کشورها تشکیل داده است؛ کشورهایی که آمادگی خود را برای همکاری با عراق در زمینه مبارزه با تروریسم اعلام کرده‌اند.

در این بیانیه آمده است: این همکاری گاهی به صورت جداگانه با برخی کشورها و در برخی مواقع به صورت جمعی با چند کشور است. هم اکنون همکاری - امنیتی - اطلاعاتی - نظامی با ائتلاف ضد داعش وجود دارد. ما همکاری جداگانه‌ای نیز با اردن، ترکیه، مصر، آلمان و فرانسه در خصوص مسائل امنیتی و اطلاعاتی برای مقابله با داعش داریم.

در این بیانیه تاکید شده است: همچنین با همکاری اطلاعاتی و امنیتی در بغداد با روسیه، ایران و سوریه برای مشارکت در جمع آوری اطلاعات درباره داعش توافق شده است. این مساله به دنبال افزایش نگرانی روسیه از حضور هزاران تروریست روس در داعش صورت گرفته است. عراق در این زمینه با به کارگیری نمایندگانی از سازمان اطلاعات نظامی مشارکت می‌کند.

انتهای پیام

کد N971661