فابیوس در مراسم برافراشتن پرچم فلسطین در سازمان ملل شرکت می‌کند

فلسطين,فرانسه

وزیر امور خارجه فرانسه علی‌رغم مخالفت رژیم صهیونیستی و آمریکا اعلام کرد، در مراسم برافراشتن پرچم فلسطین در سازمان ملل شرکت خواهد کرد.

وزیر امور خارجه فرانسه علی‌رغم مخالفت رژیم صهیونیستی و آمریکا اعلام کرد، در مراسم برافراشتن پرچم فلسطین در سازمان ملل شرکت خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، فلسطینی‌ها صدها رهبر جهان را برای شرکت در این مراسم که روز چهارشنبه با حضور محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برگزار می‌شود، دعوت کردند.

در همین حال لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه به خبرنگاران در نیویورک گفت: حضور من در این مراسم بر ادامه حمایت فرانسه از راه‌حل دو کشوری تاکید می‌کند. ما نمی‌توانیم اجازه دهیم این راه‌حل دو کشوری مقابل چشمانمان نابود شود.

فرانسه از جمله 119 کشوری است که از قطعنامه سازمان ملل که اجازه می‌دهد پرچم‌های فلسطین و واتیکان در سازمان ملل برافراشته شود، حمایت می‌کند. هشت کشور از جمله آمریکا، کانادا و استرالیا و تل‌آویو علیه این اقدام رای داده و گفتند این تنها یک اقدام نمادین است که باعث صلح نمی‌شود.

ریاض منصور، نماینده فلسطین در سازمان ملل گفت: برافراشتن این پرچم یک روز باشکوه است که در آرمان‌های فلسطین برای استقلال ملی تاکید خواهد کرد.

فلسطین و واتیکان جزء کشورهای ناظر غیرعضو در سازمان ملل هستند.

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل قصد دارد در مراسم برافراشتن پرچم که پس از سخنرانی محمود عباس در مجمع عمومی سازمان ملل صورت می‌گیرد، شرکت کند. در همان روز بان کی مون میزبان نشست کمیته چهار جانبه صلح خاورمیانه خواهد بود که به دنبال یک سازش سیاسی برای درگیری‌های اسرائیل و فلسطین هستند.

در همین حال از مصر، اردن، عربستان سعودی و اتحادیه عرب به همراه وزرای امور خارجه روسیه، آمریکا و فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا دعوت شده تا در این نشست شرکت کنند.

انتهای پیام

کد N971641