نماینده آشوریان در پیامی:

فاجعه منا از دلخراش‌ترین مصیبت‌های تاریخ بشری بود

سیاسی

نماینده آشوریان در مجلس در پیامی فاجعه رخ‌داده در «منا» را نشانگر بی‌تدبیری و بی‌کفایتی آل‌سعود دانست و تاکید کرد:تاریخ این مصیبت عظما را از یاد نخواهد برد.

نماینده آشوریان در مجلس در پیامی فاجعه رخ‌داده در «منا» را نشانگر بی‌تدبیری و بی‌کفایتی آل‌سعود دانست و تاکید کرد:تاریخ این مصیبت عظما را از یاد نخواهد برد.

به گزارش گروه دریافت خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، یوناتن بت‌کلیا نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی در پیامی فاجعه اخیر در رمی جمرات و کشته شدن حجاج را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

فاجعه رخ داده در «منا» در کعبه معظم، از دلخراش‌ترین مصیبت‌های تاریخ بشری بود، فاجعه‌ای که بی‌تردید آن ولی گرامی مسلمین جهان را داغدار کرده است. مصیبتی که نشانگر بی‌تدبیری و بی‌کفایتی آل‌سعود است و تاریخ این مصیبت عظما را از یاد نخواهد برد.

می‌دانیم که دردهای حاصل از این فاجعه به گستردگی و پهنای فجایع تاریخ بشری است. جامعه جهانی آشوری و آشوریان ایران، آگاه بر این درد جانگداز، خود را سهیم همه داغدیدگان و به عزانشستگان می‌داند. از این رو است که اتحادیه جهانی آشوریان، خود را در این فاجعه با تمامی مسلمین جهان و به ویژه آن مقام عظیم‌الشأن همدرد می‌داند.

امید است با درایت و پایمردی تمامی مسلمین جهان، دیگر تاریخ شاهد مصیبت‌هایی این چنین که حاصل بی‌تدبیری و بی‌کفایتی وهابیون است،‌ نشود.

صمیمانه‌ترین تسلیت‌ها را از سوی جامعه جهانی آشوریان که همواره در هر حادثه و رخدادی خود را آماده حضور در پهنه‌های متفاوت دیده است، نثار آن مقام عظیم‌الشأن، ولی فرزانه مسلمین جهان می‌نماید. باشد که خداوند صبر جمیل نصیب آن حضرت و داغ‌دیدگان جهان اسلام کند.

با تسلیت صمیمانه

یوناتن بت‌کلیا نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی

دبیر کل اتحادیه جهانی آشوریان

انتهای پیام

کد N970760