سردار نقدی:

رژیم آل سعود بدون حمایت آمریکا یک سال هم دوام نمی‌آورد

سازمان بسيج مستضعفين,رييس سازمان بسيج مستضعفين,سردار محمدرضا نقدي,فاجعه منا,بی کفایتی آل سعود

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به حادثه منا گفت: در حال حاضر احساس تمام مسلمانان نسبت به رژیم منحوس آل سعود نفرت و لعنت است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، محمدرضا نقدی در مراسم تودیع و معارفه فرماندهان قدیم و جدید سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: در بررسی مشکلات جهان اسلام نباید تنها مقصران بی‌واسطه را مد نظر قرار دهیم.

وی اظهار کرد: به عنوان مثال جنایت‌های آل سعود از حمله به یمن تا بی‌کفایتی‌هایی که در حادثه حج امثال رخ داد دل همه را داغدار کرد، اما باید به این نکته توجه کرد اگر آمریکا از این رژیم حمایت نکند یک سال هم دوام نخواهد یافت.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور اظهار کرد: در جنگ هشت ساله ایران و عراق نیز همه ما عامل اصلی را صدام می‌دانیم در حالی علت با واسطه این جنگ، حمایت‌های همه جانبه آمریکا از بعثی‌ها و صدام بود که بررسی‌های امروز آن اثبات کرده است.

نقدی ادامه داد: آمریکا در واقعه جنگ ایران و عراق بسیار مزدورانه و حیله‌گرانه عمل کرد به گونه‌ای که در ظاهر خود را بی‌طرف نشان می‌داد در حالی که هیچ‌گاه از حمایت بعثی‌ها دست بر نداشت و در پایان جنگ نیز به ناچار وارد نبرد مستقیم با ایران شد.

وی افزود: آمریکا علیرغم اینکه عراق را در لیست کشورهای تروریستی قرار داده بود پس از جنگ راه را برای کمک همه جانبه کشورهای حامی عراق به صدام باز گذاشت و در نهایت نام عراق را از لیست کشورهای تروریستی پاک کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: آمریکا قراردادهای متعدد تجاری که عمدتاً نظامی بودند با رژیم بعث بست و وقتی متوجه شد این قراردادها برای ضربه به انقلاب اسلامی کفایت نمی‌کند، فشار تحریم علیه ایران را افزایش داد.

نقدی اظهار کرد: اغراق نیست اگر بگوییم در جنگ هشت ساله علیه ایران، آمریکا مانند نخ تسبیح دولت‌های شیطانی برای فشار همه جانبه علیه ایران بود.

وی با اشاره به اینکه اقتدار ایران ناشی از استکبارستیزی ملت ما است، گفت: اگر روزی شعار مرگ بر آمریکا را فراموش کنیم عزت ما در میان مسلمانان جهان و به ویژه گروه‌های مقاوم نیز خدشه‌دار خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: راه برون‌رفت از مشکلات در کشورهای اسلامی، بصیرت افزایی ملت‌های مسلمان است که عوامل واقعی این اتفاقات را بشناسد و تنها به مقصران ظاهر حوادث غم انگیزی که در جهان اسلام رخ می‌دهد اکتفا نکنند.

نقدی در بخش دیگری از سخنان خود، خراسان جنوبی را از جمله استان‌های کشور دانست که وجه مذهبی خود را حفظ کرده و اظهار کرد: امیدواریم بسیج این استان تبدیل به الگوهایی برای دیگر استان‌ها شود و برنامه‌های ده ساله بسیج در مدت کوتاه‌تری در این استان اجرایی شود.

در این مراسم یعقوب‌علی نظری تودیع و غیاثی به‌عنوان فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی معرفی شد.

انتهای پیام

کد N970545