/فاجعه منا/

حزب ندای ایرانیان: آسیب شناسی وقایع مانند منا از ضرورتهای عاجل امت اسلامی است

فاجعه منا

حزب ندای ایرانیان در واکنش به فاجعه منا بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن این بیانیه به شرح زیر است:

و من یخرج من بیته مهاجرا الی الله و رسوله ثم یدرکه الموت فقد وقع اجره علی‌الله و کان الله غفورا رحیما (آیه 100سوره مبارکه نساء)

با نهایت تاسف و تاثر در روز عید قربان – عید بندگی - جمع کثیری از عاشقان معبود در حال انجام فریضه حج و رمی جمرات به لقاءالله شتافتند. به محض انتشار این خبر هولناک، سراسر جهان اسلام به سوگ نشست و اکنون مسلمانان در جای جای کره خاکی داغدار این مصیبت اند.

در این لحظات تلخ و جانکاه، این حادثه غمبار را به ساحت مقدس حضرت ولیعصر(عج)، رهبری معظم انقلاب، آحاد امت اسلامی و هموطنان داغدار و بویژه به خانواده های جانباختگان، تسلیت و تعزیت عرض نموده و از خداوند متعال غفران الهی را برای آن عزیزان و صبر و اجر را برای خانواده های سوگوار مسالت می نماییم.

حزب ندای ایرانیان آسیب شناسی چنین وقایع تاسف باری را از ضرورتهای عاجل امت اسلامی دانسته و اعتقاد دارد تنها در سایه مشارکت تمامی کشورهای اسلامی در اجرای مناسک حج و استفاده از دانش و تجربه جهانی، این میراث عظیم حضرت ابراهیم (ع) چنانکه شایسته است تجلیگاه وحدت و شکوه امت اسلام خواهد شد.

به علاوه در چنین شرایط حساسی که دشمنان اسلام از سویی با اقدامات متعدد تلاش بلیغی در تصویرسازی ناصحیح از مسلمانان در دنیا دارند و از سویی دیگر بهانه‌های منازعه با ظهور و حمایت از گروه‌های تروریستی داعش و امثالهم فراهم است از همه دلسوزان امت اسلامی در کشورهای مختلف انتظار می رود تا با تنش زدایی، مدارا و تعامل به حل وفصل زمینه های اختلافی بین کشورها مدد رسانند.

حزب ندای ایرانیان بر خود فرض می داند تا ضمن تاکید بر مسئولیت دولت جمهوری اسلامی بر پیگیری کامل ماجرا و تلاش برای معرفی و مجازات مسببین این فاجعه تلخ و پیشگیری از تکرار چنین بی تدبیری‌هایی در امور اجرایی شکوهمندترین همایش جهان اسلام، از تلاش بی وقفه و دلسوزانه مسئولان ذیربط در رسیدگی به وضعیت مصدومان ایرانی و غیر ایرانی و اطلاع رسانی به افکار عمومی و خانواده های نگران تشکر نماید.

انتهای پیام

کد N970351