یک روز پس از فاجعه منا، فرماندار نیشابور احتمال داد

نیشابور بیشترین مفقود و جانباخته را در شهرستان‌های کشور داراست

سیاسی

فرماندار شهرستان نیشابور گفت: بیشترین تعداد مفقودان و جانباختگان استان در فاجعه منا و ظاهراً آن‌طور که تاکنون مشخص است در شهرستان‌های کشور متعلق به نیشابور است.

غلام‌حسین مظفری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)– منطقه خراسان، گفت: بیشترین تعداد مفقودان و جانباختگان حادثه منا در استان و ظاهراً آن‌طور که تا کنون مشخص است در شهرستان‌های کشور، متعلق به شهرستان نیشابور است؛ به همین دلیل جلسه و ستادی جهت بررسی نحوه مدیریت ابعاد این حادثه در شهرستان، عصر امروز شکل گرفت.

وی بیان کرد: آمار جانباختگان در نیشابور تاکنون 17 نفر هستند و البته تا این لحظه آمار دقیق مفقودان و مجروحان به تفکیک در دست نیست.

مظفری افزود: در جلسه، بحث‌ها و پیش‌بینی‌هایی مطرح شد تا بتوان در بخش‌های مختلف این مساله را مدیریت کنیم و همچنین با خانواده‌ها همراهی شود؛ چند موضوع خاص باید در دستور کار قرار داده شود از جمله مراسم مشترکی که بناست خانواده‌ها داشته باشند و یا تشییع جانباختگان به صورت متمرکز انجام شود.

وی ادامه داد: از سه کاروانی که شهرستان نیشابور داشت، دو کاروان در مسیر حادثه قرار گرفته بودند که این کاروان‌ها، کاروان آقایان یگانه و شورگشتی بود و به همین دلیل شمار زیادی از همشهریان نیشابوری جزو جانباختگان و مفقودان حادثه بودند.

انتهای پیام

کد N969810