افزایش اختیارات نیروهای رژیم صهیونیستی برای تیراندازی به سمت پرتاب‌کنندگان سنگ

کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی با افزایش اختیارات پلیس و نیروهای امنیتی این رژیم برای تیراندازی به سمت پرتاب کنندگان سنگ موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد که اعضای کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی طرح پیشنهادی نتانیاهو را برای سرکوب بیشتر پرتاب کنندگان سنگ و تیراندازی به سمت آن‌ها تصویب کردند.

در این بیانیه آمده است که نیروهای اسرائیلی می‌توانند زمانی که زندگی شخص سومی در خطر باشد و نه فقط زمانی که تنها یک نیروی پلیس در معرض خطر باشد، به سمت کسانی که سنگ یا کوکتل مولوتوف پرتاب می‌کنند تیراندازی کنند.

براساس طرح نتانیاهو کسانی که سنگ یا کوکتل مولوتوف پرتاب کنند، حداقل به چهار سال حبس محکوم می‌شوند و خانواده‌های آن‌ها باید دو برابر جریمه مالی بپردازند.

این مجازات‌ها علیه تمامی فلسطینی‌های ساکن کرانه باختری و قدس واعمال خواهد شد و نیروهای رژیم صهیونیستی بر اساس این طرح می‌توانند حتی به سمت تمامی کودکان و نوجوانان فلسطینی که سنگ پرتاب کنند، تیراندازی کنند. همچنین رژیم صهیونیستی می تواند از تک تیراندازهای خود برای سرکوب فلسطینی‌ها استفاده کند.

نتانیاهو در این باره مدعی شد که هدف این طرح تغییر برخورد با پرتاب کنندگان سنگ و حفظ قانون و نظام و به مثابه اعلام جنگ علیه پرتاب کنندگان سنگ است.

انتهای پیام

کد N969120