روحانی در فرودگاه جان اف کندی نیویورک:

عربستان برای امداد رسانی به زائران ایرانی همکاری کند

سازمان ملل متحد,حسن روحاني,فاجعه منا

رییس جمهوری در فرودگاه نیویورک با تسلیت حادثه تاسف بار و دردناک منا به محضررهبر معظم انقلاب و مردم شریف ایران و با ابراز همدردی با خانواده جانباختگان، گفت: بلافاصله پس از فرود هواپیما، در تماس تلفنی با معاون اول رییس جمهوری دستورات لازم را برای تشکیل جلسه فوق العاده هیات دولت به منظوربررسی ابعاد مختلف...

رییس جمهوری در فرودگاه نیویورک با تسلیت حادثه تاسف بار و دردناک منا به محضررهبر معظم انقلاب و مردم شریف ایران و با ابراز همدردی با خانواده جانباختگان، گفت: بلافاصله پس از فرود هواپیما، در تماس تلفنی با معاون اول رییس جمهوری دستورات لازم را برای تشکیل جلسه فوق العاده هیات دولت به منظوربررسی ابعاد مختلف این حادثه دلخراش و تشکیل ستاد ویژه‌ای برای پیگیری موضوع صادر کردم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر پنجشنبه به وقت محلی پس از ورود به فرودگاه جان اف کندی نیویورک در جمع خبرنگاران، حادثه منا را بسیار دردناک و دلخراش توصیف و خاطرنشان کرد: ازعربستان سعودی می‌خواهیم که با ستاد حج و بعثه مقام معظم رهبری برای امداد رسانی به زائران ایرانی همکاری کند.

ریییس جمهوری گفت: به وزیر خارجه ماموریت دادم تا با مقامات سعودی تماس گرفته و اقدامات لازم را درخصوص این حادثه انجام دهد.

روحانی همچنین درباره اهداف سفر به نیویورک برای شرکت در هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: در این سفر نیز به نوعی همان اهداف دو سفر قبلی دنبال خواهد شد و ضمن بررسی مهمترین مسایل بین‌المللی و منطقه‌ای، مسایل مربوط به احقاق حقوق و منافع ملی ملت ایران هم با قوت پیگیری خواهد شد.

رییس جمهوری خاطر نشان کرد : امروز بعد از توافق هسته‌ای شرایطی بوجود آمده که باید بیش از پیش بدنبال توسعه و تعامل سازنده با جهان باشیم و همزمان مسایل بین‌المللی و منطقه‌ای را با هدف دستیابی به صلح و ثبات پایدار پیگیری نماییم.

روحانی اظهار داشت: مسایل منطقه ای از جمله تحولات یمن، سوریه و عراق از جمله موضوعاتی است که امیدواریم در ملاقات با سران کشورهای مختلف، بتوانیم به تصمیمات سازنده و مفیدی برای برطرف کردن ناامنی و استقرار امنیت و ثبات پایدار در منطقه دست یابیم.

ببه گزارش ایسنا، رییس جمهوری برای شرکت در هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد و تشریح دیدگاه ها و مواضع جمهوری اسلامی ایران درباره مهمترین موضوعات منطقه ای و بین المللی، عصر پنجشنبه به وقت محلی وارد نیویورک شد.

سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد و نشست سران توسعه پایدار 2015 ، دیدار و گفت و گو با دبیر کل سازمان ملل و شماری از مقامهای ارشد کشورهای جهان و دیدار با گروههای مرجع و برگزیدگان در آمریکا، بخشی از برنامه کاری فشرده حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در این سفر است.

در مراسم استقبال از دکتر روحانی در فرودگاه بین المللی جان اف.کندی نیویورک، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری و اعضای نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد حضور داشتند.

محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، سورنا ستاری معاون علمی و فنآوری و حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رییس جمهوری، روحانی را در این سفر همراهی می‌کنند.

انتهای پیام

کد N969008