سی.ان.ان از کاهش محبوبیت پاپ در آمریکا خبر داد

ایرنا - «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک های جهان که هم اکنون در سفر دوره ای در آمریکا به سر می برد، شبکه تلویزیونی سی.ان.ان گزارش داد که محبوبیت پاپ درمیان آمریکا یی ها در یکسال گذشته کاهش قابل ملاحظه ای داشته است.

سی.ان.ان روز پنجشنبه افزود: این درحالی است که پاپ در این سفر مورد استقبال گرم کاخ سفید قرار گرفته و قرار است امروز (پنجشنبه) به عنوان نخستین رهبر کاتولیک های جهان درکنگره آمریکا سخنرانی کند.
بنابراین گزارش، بر اساس نتایج نظرسنجی ها میزان محبوبیت پاپ فرانسیس در یکسال گذشته درمیان شهروندان آمریکایی 17درصد کاهش نشان می دهد.
سی.ان.ان با استناد به موسسه نظرسنجی گالوپ گزارش داد: میزان محبوبیت پاپ فرانسیس درسال 2014میلادی 76درصد بود این درحالی است که این میزان درسال جاری میلادی به 59 درصد رسیده است.
میزان محبوبیت پاپ درمیان جامعه کاتولیک آمریکا در این دوره زمانی نیز باکاهش 18درصدی روبه رو است.
در نظرسنجی موسسه گالوپ میزان محبوبیت پاپ فرانسیس میان کاتولیک های آمریکایی در سال 2014میلادی 89 درصد بود اما اکنون به 71درصد کاهش یافته است.
درمیان محافظه کاران آمریکایی نیز میزان محبوبیت پاپ فرانسیس در سال 2014 از 72درصد با کاهش 27درصدی به 45درصد تنزل پیدا کرد.
سی.ان.ان گزارش داد: نظرسنجی موسس گالوپ درمورد میزان محبوبیت پاپ فرانسیس از هشتم تا 12ماه جولای گذشته (17تا 21تیرماه) با خطای چهار درصد صورت گرفته است.
پاپ فرانسیس شنبه گذشته برای دیداری 9 روزه وارد هاوانا پایتخت کوبا و پس از آن روز سه شنبه گذشته عازم واشنگتن شد.
بنابر گزارش ها پاپ فرانسیس را میانجی از سرگیری روابط دیپلماتیک میان واشنگتن و هاوانا می دانند که به نیم قرن سردی روابط بین دو طرف پایان داد.

4949

کد N968478