خطیب نماز عید سعید قربان در قم:

جنایتکاران در منطقه ادامه دهنده راه قابیل هستند

خاورميانه,عيد قربان

خطیب نماز عید سعید قربان در قم با بیان این‌که «امروز طایفه‌ای از تبار قابیل و بنی‌امیه مشغول قتل و فتنه‌انگیزی در میان مسلمانان در منطقه هستند»، گفت: سود این فساد و جنایت‌ها به آمریکا، اسرائیل و مشرکان می‌رسد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قم، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز عید سعید قربان در حرم مطهر حضرت معصومه(س)، افزود:در ماه ذی‌القعده و ذی‌الحجه از ماه‌های حرام هستند و حتی در زمان جاهلیت حرمت این ماه‌ها را نگاه می‌داشتند و در این مدت دست از جنایت و کشتار بر می‌داشتند ولی امروز عده‌ای به ظاهر مسلمان و مدعی خدمت به حرم الهی ناجوانمردانه دست به برادر کشی زدند.

وی افزود: این‌ها ادامه دهنده راه قابیل در برادر کشی هستند که به خاطر حسادت و پلیدی نفس حتی به برادر مسلمان خود رحم نمی‌کنند و ادامه دهنده راه بنی‌امیه هستند که خون حجت خدا امام حسین(ع) و خاندانش را در کربلا به زمین ریختند.

وی با اشاره به جریان انحرافی سلفی و وهابیت اظهار کرد: امروز طایفه‌ای از تبار قابیل و بنی‌امیه به فتنه‌انگیزی و کشتار در منطقه مشغول شده‌اند و سود این همه فساد و جنایت و کشتار به مشرکان و کفار می‌رسد. رهبر معظم انقلاب در پیام خویش به حجاج فرمودند مساله اول حجاج این است که در مورد شرارت‌های آمریکا در منطقه و جنایات صهیونیست‌ها و اهانت به حرم مسجد الاقصی بیندیشند و تکلیف اسلامی خود را مشخص کنند.

خطیب نماز عید سعید قربان در قم در ادامه سخنان خود بزرگداشت شعائر و مراسم الهی را از مصادیق تقوا دانست و افزود: تقوا به معنای نگهداشتن حریم و احکام الهی است که باید مصادیق را شناسایی و رعایت نماییم در واقع بزرگذاشت شعایر الهی نشانه تقواست.

وی خاطرنشان کرد: ماه ذی‌الحجه دارای فضیلت فراوان است و اهل تقوا باید مراقب باشند و با برنامه‌های این ماه آشنا باشند؛ روز عید سعید قربان از جمله این برنامه‌هاست، قربان روز تقرب و امتحان الهی است. برای روزهای ذی‌الحجه فضیلتی بالاتر از ماه رمضان نقل شده است و برتری ماه ذی‌الحجه به دلیل روز غدیر است.

وی خاطرنشان کرد: برای قربانی کردن باید ادب بندگی را رعایت کرد و از فرزندان حضرت آدم درس گرفت؛ هنگامی که می‌خواستند در راه خدا قربانی کنند، قابیل پست‌ترین قربانی را آورد و هابیل بهترین را در راه معبود قربانی کرد و خداوند قربانی هابیل را پذیرفت؛ زیرا تقوا و خلوص ملاک پذیرفتن قربانی است.

سعیدی گفت: وقتی قربانی قابیل پذیرفته نشد او از روی حسادت برادر خود را کشت و پایه‌گذار سنت ناپسند برادرکشی شد و هابیل به دلیل قربانی نیک خود به مقام شهادت در راه خدا رسید؛ در حقیقت شهدا بهترین‌ها را در راه خدا قربانی کردند و آن جان خویش بود.

وی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس نیز گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با برخی از جانبازان با اشاره به مشکلات آن‌ها اجرشان را مضاعف دانستند و این دردها را گویای جنایاتی قدرت‌هایی خواندند که از صدام حمایت کردند.

انتهای پیام

کد N968345