مشاور عرفات: درگیری‌های منطقه به تعادل رسیده و قدرت برتر جبهه مقاومت است

مشاور سابق رئیس فقید تشکیلات خودگردان فلسطین درباره سفیر اخیر نتانیاهو به مسکو گفت: در واقع این سفر نشان دهنده آنست که درگیری‌های فعلی منطقه به نقطه تعادلی رسیده و قدرت برتر و رو به گسترش منطقه، جبهه مقاومت است.

مشاور سابق رئیس فقید تشکیلات خودگردان فلسطین درباره سفیر اخیر نتانیاهو به مسکو گفت: در واقع این سفر نشان دهنده آنست که درگیری‌های فعلی منطقه به نقطه تعادلی رسیده و قدرت برتر و رو به گسترش منطقه، جبهه مقاومت است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بسام ابوشریف، مشاور سابق یاسر عرفات، رئیس فقید تشکیلات خودگردان فلسطین در گفت‌وگو با شبکه خبری المیادین لبنان درباره سفر اخیر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به مسکو و انگیزه‌ وی از این سفر گفت: برای اولین بار در تاریخ روابط روسیه با کشورهای عربی، مسکو تصمیم به تغییر مفاهیم بین‌المللی پیشین مبنی بر عدم تجهیز کشورهای منطقه به سلاح‌های ویژه گرفت و به این ترتیب کشورهای عربی تهدیدی برای امنیت تل آویو تبدیل شدند.

ابوشریف افزود: این مساله نشان دهنده آن است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و دیگر مقامات این کشور از مدتها قبل برای برهم‌زدن معادله سلطه بی‌چون و چرای آمریکا بر جهان تلاش می‌کرده‌اند و بی‌شک این تصمیم از مدت‌ها قبل به دقت بررسی شده بود چرا که می‌بینیم آمریکا نتوانست فورا واکنش خارجی داشته باشد. در واقع مقاومت ارتش سوریه و مردم این کشور و نیز پیروزی‌های حزب‌الله طرح تقسیم سوریه را در هم شکسته و توازن قوا در سوریه را بر هم زد به طوری که اکنون جبهه مقاومت قدرت برتر میادین سوریه است.

مشاور سابق عرفات اظهار داشت: این تحول کیفی نیازمند آن است که کشورهای عربی با تکیه بر قدرت مقاومت و نیز حمایت کشور روسیه فورا موضع‌گیری مناسبی داشته و با یکدیگر متحد شوند. همانگونه که ما در فلسطین شاهد آن هستیم که تحرکات مردمی به قدرت مقاومت برای مقابله با توطئه افزود. در عراق نیز اتحاد دولت، ارتش و مردم با جبهه مقاومت در نبرد با تروریسم و حامیان آن باعث شد این مقابله کارآمدتر، هماهنگ‌تر و قدرتمندتر شود.

ابوشریف افزود: روسیه درخواست‌های نتانیاهو مبنی بر عدم ارسال اسلحه به حزب‌الله و یا اینکه جولان را بخشی از خاک "اسرائیل" بداند نپذیرفت و تنها تاکید کرد، باید دقت شود درگیری و برخوردی میان دو طرف در سوریه شکل نگیرد و اینکه سوریه نمی‌خواهد جبهه نظامی دیگری در جولان گشوده شود.

وی ادامه داد: مقامات مسکو در دیدار با نتانیاهو تاکید کردند سوریه در تحولات اخیر شاهد تلاش‌هایی ناکام برای افزایش تنش‌ها، حملات تروریستی و اعزام مزدوران از طریق خاک ترکیه و لبنان با هدف بازگرداندن شرایط به حالت قبل بود اما دیگر زمان این مسایل گذشته و شرایط در سوریه به گونه‌ای است که مقاومت قدرت برتر است و مردم فلسطین باید آگاه باشند که اکنون زمان برخاستن و مقابله با دشمن اشغالگر و توطئه‌های آن در راستای یهودی سازی مسجدالاقصی و تصرف کل فلسطین است.

انتهای پیام

کد N967567