محمود عباس با پوتین دیدار کرد

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در جریان سفرش به روسیه با رئیس‌جمهوری این کشور دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار با ولادیمیر پوتین،‌ رئیس‌جمهوری روسیه تحولات خاورمیانه، نقش روسیه در مذاکرات سازش بین طرفین فلسطینی و صهیونیستی، روابط دوستانه فلسطین و روسیه و راه‌های تقویت این روابط را با وی مورد بحث و بررسی قرار داد.

عباس همچنین پوتین را در جریان آخرین تحولات شهر قدس، تجاوزات صهیونیست‌ها علیه مقدسات اسلامی و مسیحی این شهر به ویژه مسجد الاقصی، تعرضات مکرر صهیونیست ها به قبله اول مسلمانان و نمازگزاران حاضر در آن و طرح صهیونیست ها برای تقسیم زمانی و مکانی این مسجد قرار داد.

در این دیدار، ریاض مالکی، وزیر امور خارجه فلسطین، محمود هباش، مشاور محمود عباس در امور دینی، نبیل ابو ردینه، سخنگوی تشکیلات خودگردان، مجدی خالدی، مشاور عباس در امور سیاسی و عبدالحفیظ نوفل، سفیر فلسطین در روسیه حضور داشتند.

محمود عباس شامگاه سه‌شنبه پس از پایان سفر سه‌روزه اش به پاریس و دیدار با فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری فرانسه راهی مسکو شد. عباس پس از این سفر قرار است راهی نیویورک شود تا در نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل متحد مشارکت داشته باشد.

انتهای پیام

کد N967106