منابع سوری خبر دادند؛

تمدید زمان آتش‌بس در «کفریا»، «الفوعه» و الزبدانی سوریه

سیاسی

منابع سوری از تمدید زمان آتش بس در شهرک‌های شیعه نشین «کفریا» و «الفوعه» و همچنین شهر استراتژیک الزبدانی تا زمان حصول توافق میان دولت و افراد مسلح خبر می دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، زمان برقراری آتش بس در شهرک های شیعه نشین «کفریا» و «الفوعه» در استان ادلب سوریه و همچنین شهر استراتژیک الزبدانی در حومه دمشق بار دیگر تمدید شد.

بر اساس این گزارش، منابع عربی اعلام کردند که این آتش بس تا زمان حصول توافق میان دولت و افراد مسلح مستقر در این شهرها ادامه خواهد یافت.

پیشتر نیز طی چند نوبت آتش بس در شهرکهای شیعه نشین ادلب و شهر الزبدانی تمدید شده بود.

شهرک های الفوعه و کفریا از حدود شش ماه پیش تحت محاصره گروه های تکفیری قرار دارند. این دو شهرک در استان ادلب واقع شده اند؛ استانی که از غرب به استان لاذقیه، از جنوب به استان حماه و از شرق به استان حلب می رسد، تسلط کامل بر این دو شهر می تواند به مثابه تسط بر تمامی نقاط استان ادلب تلقی شود. علاوه بر این هم مرز بودن استان ادلب با ترکیه نیز یکی دیگر از عوامل جغرافیایی است که تکفیریها را مجاب به اشغال این دو شهر کرده است. تکفیریها تلاش می کنند برای تضعیف مقاومت مردم شیعه نشین ادلب از استراتژی خود در تعامل با شیعیان روستاهای «نبل» و «الزهراء» حلب بهره ببرند؛ استراتژی که البته تاکنون نتیجه نداده است و نتوانسته مقاومت شیعیان را در هم بشکند.

در حال حاضر کمبود مواد غذایی و دارویی، شهرهای «فوعه» و «کفریا» ادلب را در معرض وقوع یک فاجعه انسانی بزرگ قرار داده است. تروریست های تکفیری تمامی راه های امداد رسانی به مردم ساکن این شهرها را مسدود کرده و اجازه ورود هیچگونه مواد غذایی و دارویی به آن را نمی دهند.