آیت ‌الله علوی‌گرگانی:

نعمت ولایت مهم‏ترین نعمت خداوند بر بندگان است

سیاسی

آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی‌گرگانی گفت: نعمت ولایت که خداوند به مسلمانان ارزانی داشته، بهترین و مهم‏ترین نعمتی است که به بندگان داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، وی روز سه شنبه در دیدار روسای پاسگاه‏‌ها و کلانتری‏‌های کشور، تصریح کرد: از حقوق مهمی که بر گردن همه انسان‏‌هاست حق ولایت است، ولایت پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت ایشان مهم‏ترین و با ارزش‏ترین حقی است که خداوند بر گردن ما نهاده است و ما باید این نعمت را قدر بدانیم و به آن افتخار کنیم.

وی با قرائت آیه‌‏ای از قرآن کریم مبنی بر قطعی بودن روز محشر گفت: آیات قرآن کریم را اگر با تدبر و تأمل مطالعه کنیم هر کدام به تنهایی برای رسیدن به اهداف دنیوی و اخروی کافی است.

وی افزود: متأسفانه مسلمانان ممکن است که در طول عمر خود بارها قرآن کریم را ختم کرده باشند اما به ندرت رخ می‏دهد که بر روی آیات آن تأمل و تدبر کنند و این قطعا برای مسلمانان معضلی خواهد بود.

علوی‌گرگانی به ترجمه و توضیح آیه مورد نظر پرداخت و خاطرنشان کرد: این آیه خطاب به رسول اعظم(ص) می‏فرماید روزی خواهد آمد که هرکس از بندگان هر فعلی را که در دنیا انجام داده باشد اعم از نیک و بد در روز محشر خواهد دید و از نیک آنها لذت و از بد آنها مورد عذاب قرار خواهد گرفت.

وی ابراز داشت: خداوند متعال، رسول اعظم(ص)، اهل بیت(ع) و اولیای الهی شاهد اعمال همه انسان‏‌ها هستند و همه باید توجه داشته باشیم که طوری زندگی کنیم که در روز قیامت شرمنده آنها نباشیم.

علوی‌گرگانی ادامه داد: این‏که خداوند بندگان خود را از عذاب روز آخرت می‏‌ترساند و وعده عذاب می‏‌دهد به سبب محبت بی‏‌مانند او بر بندگان است؛ زیرا که به هیچ وجه نمی‌‏خواهد که بندگان در راه باطل قدم بردارند.

وی در ادامه خطاب به مسئولان نیروی انتظامی اظهار کرد: مسئولان نیروی انتظامی باید طوری رفتار کنند که مردم در کشور احساس آرامش و امنیت داشته باشند.

انتهای پیام

کد N966772