فیروزآبادی: تهدیدی متوجه ایران نیست/ اسماعلیلی: داعش پیش از رسیدن به مرزهای ایران خاکستر می شود

ایلنا نوشت: فرمانده ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به برخی تهدیدهای خارجی تاکید کرد: بسیاری از این تهدیدها، توخالی است و برخی دیگر از آنها جیغ کشیدن از ترس است٬ بنابراین من تهدید جدی و مهمی که متوجه ملت ایران در شرایط کنونی باشد٬ نمی‌بینیم.

سرلشکر سیدابوالحسن فیروزآبادی در حاشیه برگزاری رژه ۳۱ شهریور ماه در جمع خبرنگاران با تاکید بر سرزندگی و نشاط نیروهای مسلح اظهار داشت: ما هر روز فناوری جدیدی را در نیروهای مسلح به ثمر می‌نشانیم و تسلیحات مدرن‌تری را در اختیار رزمندگانمان قرار می‌دهیم.

وی افزود: نیروهای مسلح ایران آماده دفاع همه‌جانبه با پشتیبانی ملت از مرزهای جغرافیایی و همچنین مرزهای اعتقادی ملت بزرگ ایران هستند.

همچنین به گزارش ایسنا امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص)نیز در حاشیه رژه نیروهای مسلح در واکنش به خبری مبنی بر تهدید هوایی ایران از سوی داعش اظهار کرد: مطمئن باشید داعش یا هر گروهک کوچکی که به اندازه پشه هم در این عالم برای مردم عزیز و صلح طلب دنیا ارزشی ندارند اگر قصد چنین کاری داشته باشند که تصور آن هم خنده‌دار است قبل از رسیدن به مرزهای جمهوری اسلامی ایران خاکستر می‌شوند و ان‌شاءلله جهنم برای آنها به ارمغان خواهد آمد.

وی در واکنش به خبر حضور یک پهباد اسراییلی در آسمان تهران تاکید کرد: شما اقتدار پدافند هوایی را دیده‌اید. آنجا که نیاز بود یک پهپاد سالم بنشیند در حالی که می‌تواند خود را منسجم کند و هدایت ماهواره‌ای داشت سالم به زمین نشست. منظورم آرکیو 170 است. جایی هم که نیاز بود یک پهپاد اسراییلی منهدم شود بعد از این که از همه پروازهای کشوری ایمن شد در نزدیکی نقطه هسته‌ای ما با یک موشک که به اندازه‌ خودش بود منهدم شد. در جایی هم که نیاز است یک هواپیمای مسافربری که 108 نظامی آمریکایی در آن حضور دارند و گمان می‌کردند ما متوجه نخواهیم شد آنها را به زمین می‌نشانیم. دیدید که خلبان آن هواپیما هم عذرخواهی کرد. مطمئن باشید به دعای خیر ملت عزیز جمهوری اسلامی ایران آنچه را که در دفاع مقدس یاد گرفتیم به صحنه می‌آوریم و هر نوع تهدیدی را پاسخ خواهیم داد.

اسماعیلی ادامه داد: ما به کسانی که تهدید می‌کنند نگاه می‌کنیم که ببینیم آیا می‌توانند با ما دست و پنجه نرم کنند یا بازو بیاندازند یا خیر؟ کسی مثل داعش یا گروههای کوچک این چنینی که پشیزی ارزش ندارند اگر بخواهند ما را تهدید کنند با تهدید خودشان سرنگون می‌شوند و من به شما از جان و دل این تضمین را می‌دهم.

وی با بیان این که پدافند هوایی از رادار دوربرد سپهر تا پایان سال رونمایی خواهد کرد افزود: این رادار سه هزار کیلومتر برد دارد و چنین رادارهایی در دنیا به عنوان لبه تکنولوژی محسوب می‌شوند و بیش از 5 یا 6 کشور از آنها ندارند. بخش اعظمی این رادار انشاء الله تا پایان سال رونمایی خواهد شد و قول می‌دهیم پرواز هواپیماها را در ورای مرزها از روی باند‌ها کنترل کرده و دفاع روی عمق را که همیشه می گفتیم اولین اصل پدافند هوایی است، انجام خواهیم داد.

فرمانده‌ی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) درباره‌ رزمایش‌های آینده این قرارگاه گفت: در پاییز سال 94 یک رزمایش خیلی بزرگ و خوب خواهیم داشت که تقریبا نیمی از کشور به صورت مستقیم و تمام کشور را به صورت غیر مستقیم پوشش خواهد داد. سامانه‌هایی که از آنها رو نمایی کردیم، رادارهای بینا و نظیر و سامانه‌های موشکی تلاش 1 و 2 و سامانه‌های ارتفاع پست و سامانه‌های توپخانه‌ای کنترلی با رادار و همچنین سامانه‌های شنود صیاد و سامانه‌های مدل جنگ الکترونیک در این رزمایش مورد آزمایش قرار خواهند گرفت و امیدواریم بتوانیم موشک‌های نقطه زن به سوی پهپادها را به نمایش دربیاوریم.

27214

 

کد N966399