صفار هرندی:

توافق محقق شود یا نه، ایران مسیر پیشرفت خود را ادامه خواهد داد

مجمع تشخيص مصلحت نظام,توافق جامع هسته‌اي,برجام

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با توجه به آنچه که از مذاکرات هسته‌ای ایران طی شده است هنوز هم اطمینان نداریم چه اتفاقی خواهد افتاد، اما چه توافق محقق بشود یا نه، ایران مسیر پیشرفت و توسعه خود را ادامه خواهد داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، صفار هرندی پیش از سفر چین گفت: در شرایط فعلی حرکت جمهوری اسلامی ایران به خاطر مذاکرات متوقف نمی شود و اتفاقا در این مرحله پیدا کردن کشورهایی مثل چین برای ما حائز اهمیت است.

صفار هرندی با اشاره به اهداف سفر به چین افزود: ما در عرصه بین الملل به دنبال شرکایی در محیط بین المللی می گردیم که به معنای واقعی برای ما شریک باشند و دغدغه هایی از جنس ما داشته باشند و به دنبال توافق باشند نه تفوق بر ما.

وی افزود: چین نشان داده است این گونه است و دنبال روابط معقول و عادلانه و استراتژیک با ایران است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال که علت دعوت چین از اعضای مجمع تشخیص مصلحت چیست، گفت: با توجه به آینده نگری چینی‌ها، برای آنها مهم است که برای تحکیم روابط با کشور تاثیرگذاری مثل ایران ،آینده این روابط را در نگاه و گفتگو با چهره هایی بجویند که در جایگاه های استراتژیک نظام حضور دارند. مجمع تشخیص مصلحت نظام از نگاه آنها چنین جایگاه تاثیرگذار و تثبیت شده‌ای دارد.

یادآور می شود شب گذشته هیاتی عالی رتبه از مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست غلامعلی حداد عادل به منظور دیدار با مقامات ارشد چینی، عازم پکن شد.

انتهای پیام

کد N964964