استقبال سوری‌ها از حضور نظامی روسیه در کشورشان

سوريه

صدها تن از ساکنان شهر "بانیاس" در غرب سوریه با برپایی راهپیمایی، ضمن استقبال از حضور نظامی روسیه در کشورشان، خواهان مشارکت عملی و مستقیم سربازان روس در جنگ علیه تروریسم شدند.

صدها تن از ساکنان شهر "بانیاس" در غرب سوریه با برپایی راهپیمایی، ضمن استقبال از حضور نظامی روسیه در کشورشان، خواهان مشارکت عملی و مستقیم سربازان روس در جنگ علیه تروریسم شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، فعالان سوری اعلام کردند که ساکنان شهر بانیاس با سر دادن شعارهایی حمایت خود را از مشارکت روسیه در جنگ علیه داعش اعلام کردند.

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی برای اعلام خوشحالی و شادی خود از مشارکت روسیه در جنگ علیه تروریسم در سوریه تیر هوایی شلیک کردند.

همچنین ده‌ها خودرو که پرچم‌های روسیه، ایران، حزب‌الله لبنان و سوریه بر روی آن‌ها نصب شده بود در این راهپیمایی شرکت کردند.

گشت‌های نیروهای امنیتی و ارتش نیز این راهپیمایی را همراهی کردند و مانع عکس‌برداری و تهیه فیلم از راهپیمایی شدند.

این راهپیمایی همزمان با انتشار روز افزون اخباری از رسیدن سری جدید نیروهای روسی به ساحل سوریه، فرود آمدن هواپیماهای باربری در فرودگاه "حمیمیم" و لنگر گرفتن چند ناو حامل تجهیزات نظامی پیشرفته در اسکله "طرطوس" و بندر لاذقیه برگزار شد.

به گفته فعالان سوری ده‌ها حامی نظامی سوریه در حین عبور کامیون‌های حامل تجهیزات روسی که به سمت لاذقیه، حمص یا دمشق می‌رفتند هلهله سر دادند.

حامیان نظامی سوریه در شهرهای ساحلی و حومه آن این اخبار را ترویج می کنند که مداخله روسیه به پیروزی سریع بر تروریست‌ها می‌انجامد.

صفحه مربوط به اخبار دمشق در پایگاه اجتماعی "فیس بوک" نیز نوشت: "حملات هوایی روسیه طی چند ساعت آتی آغاز خواهد شد و همه چیز را تغییر خواهد داد".

پایگاه اخبار مربوط به حومه لاذقیه نیز اعلام کردکه ارتش روسیه آماده مداخله برای مبارزه با تروریست‌هاست.

برخی فعالان مخالف و حامی سوریه در پایگاه‌های اجتماعی تصاویری را از یک سرباز که به زبان روسی صحبت می‌کند و بر پشت یک تانک نشسته است منتشر کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N964529