آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

روحیه جهادی، انقلاب را زنده نگه داشته است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان این‌که «آن چیزی که انقلاب را زنده نگه داشته است روحیه جهاد در جامعه است» گفت: تا این روحیه است دشمنان هرچه تهدید کنند به نتیجه‌ای نخواهند رسید.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان این‌که «آن چیزی که انقلاب را زنده نگه داشته است روحیه جهاد در جامعه است» گفت: تا این روحیه است دشمنان هرچه تهدید کنند به نتیجه‌ای نخواهند رسید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار با حلقه‌های نمونه صالحین استان قم که در مدرسه علمیه امیرالمؤمنین(ع) برگزار شد، با تسلیت شهادت امام محمد باقر(ع)، اظهار کرد: بسیجیان نیروهای جان برکف نظام هستند که برای دفاع از جامعه با تمام وجود آمادگی دارند.

وی با بیان این‌که « اگرچه دفاع مقدس تمام شده، اما نباید روحیه جهادی تعطیل شود» تاکید کرد: جوانان باید این روحیه را حفظ کنند، جهاد بسیجیان باید هم در جنبه نظامی و هم در جنبه اعتقادی و علمی باشد و تا جهاد اعتقادی نباشد جهاد نظامی کافی نیست.

این استاد خارج فقه حوزه علمیه قم جهاد را قانون حیات برشمرد و افزود: هر موجود زنده برای حیات باید مشغول جهاد باشد، چرا که در اطراف ما عوامل ضد حیات زیاد است و اگر بدن ما در حال جهاد نباشد میکروب‌ها تمام بدن را می‌گیرند.

این مرجع تقلید با بیان این‌که «در جامعه بشری اگر جهاد از بین برود جامعه متلاشی خواهد شد و بسیجیان بخشی از نیروی دفاعی جامعه هستند» تصریح کرد: آنچه در جنگ تحمیلی باعث پیروزی رزمندگان ما شد، روحیه جهادی بود، نیروهای مبارز ما به دلیل اعتقاد قوی که داشتند مبارزه را ادامه دادند و بر دشمن بعثی پیروز شدند، این اعتقاد قوی با تعلیم و جهاد علمی ممکن می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به بخش‌هایی از سخنان گهربار علی(ع) گفت: امیرالمومنین (ع)می‌فرمایند، جهاد دری از درهای بهشت است که خداوند برای اولیای مخصوصش گشوده است و هرکس جهاد را ترک کند خداوند لباس ذلت بر او می‌پوشاند، بنابراین همین سخن امیر بیان، برای اهمیت جهاد کافی است.

انتهای پیام

کد N964374