امیرعبداللهیان:

وقوع فاجعه انسانی در یمن به اعتبار سازمان ملل لطمه می‌زند

سیاسی

معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه گفت: عدم توفيق سازمان ملل در جلوگیری از وقوع فاجعه انسانی در یمن به جايگاه و اعتبار این سازمان در دفاع از حقوق بین المللی بشردوستانه لطمه وارد می‌سازد.

به گزارش خبرگزاری مهر در تماس تلفنی «ولد الشیخ» نماینده ویژه دبیرکل در امور یمن و حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه در خصوص آخرین تحولات یمن تبادل نظر شد.

ولد الشیخ احمد در این تماس با اشاره به آخرین تلاش های صورت گرفته برای گفتگوهای سیاسی گروههای یمنی در مسقط بر ادامه گفتگوها تاکید کرد و گفت: حل بحران یمن راه حل نظامی ندارد و  صرفا از طریق سیاسی میسر است. همه طرف های خارجی و داخلی موثر در یمن باید به فضای ایجاد شده برای گفتگوهای مستقیم گروههای یمنی کمک کنند تا آتش بس در این کشور هرچه سریعتر برقرار شود.

وی لازمه برقراری صلح و ثبات در یمن را درک دوراندیشانه گروهها و احزاب سیاسی از واقعیات موجود و توجه به منافع و خواسته های مردم دانست.

معاون عربی و آفریقا با اشاره به افزایش حملات نظامی خارجی به یمن طی روزهای اخیر گفت: اصرار بر استفاده از رویکرد نظامی، یک اشتباه محاسباتی است و قطعا به فضای ایجاد شده برای گفتگوهای گروههای یمنی تحت نظارت سازمان ملل آسیب می زند.

امیرعبداللیهان ضمن تشكر از تلاش هاي دبيركل و نماينده ايشان افزود: عدم توفيق سازمان ملل در جلوگیری از وقوع فاجعه انسانی در یمن به جايگاه و اعتبار این سازمان در دفاع از حقوق بین المللی بشردوستانه لطمه وارد مي سازد و جمهوری اسلامی ایران انتظار دارد سازمان ملل از تمام ظرفیتش برای توقف جنگ و خونریزی در آستانه عید سعید قربان استفاده کند.

وی بر ارسال هرچه سریعتر کمک های انساندوستانه به مردم آسیب دیده از جنگ در یمن تاکید کرد.