وزیر خارجه هلند فردا به تهران می‌آید

سیاسی

وزیر امور خارجه هلند برای یک دیدار دو روزه فردا به تهران سفر می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، «برت کوئندرس» وزیر امور خارجه هلند فردا به تهران سفر می کند که اولین سفر یک دیپلمات برجسته این کشور پس از ۱۴ سال به تهران محسوب می شود.

وزارت امور خارجه هلند امروز با انتشار بیانیه ای این خبر را اعلام کرده است. این دیدار در ادامه سفرهای دیگر وزرای امور خارجه کشورهای اروپایی به ایران با هدف ترمیم روابط با تهران به دنبال توافق هسته ای ۱۴ جولای (۲۳ تیر ماه) میان ایران و کشورهای ۱+۵ موسوم به «برجام» انجام می شود.

وی در جریان این سفر با «محمد جواد ظریف» همتای ایرانی خود و «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران دیدار و مذاکراتی را پیرامون اجرای توافق هسته ای جامع خواهد داشت.

همچنین در این دیدار درباره روابط تجاری، حقوق بشر و نقش ایران در مناقشات اخیر در منطقه خاورمیانه تبادل نظر و رایزنی خواهد شد.

کوئندرس ابراز امیدواری کرد تا این دیدار موجبات گسترش روابط میان دو کشور را مهیا کرده و فرصت های جدیدی را برای مذاکرات سازنده با ایران در اختیار کشورش قرار دهد.

سفر وزیر امور خارجه هلند به ایران در پی سفر «فیلیپ هاموند» و «لوران فابیوس» همتایان انگلیسی و فرانسوی وی، «زیگمار گابریل» معاون صدراعظم آلمان، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و «هاینس فیشر» رئیس جمهور اتریش صورت می گیرد.