نقوی‌حسینی در گفتگو با مهر:

بعید است دولت نقشه راه ایران و آژانس را به مجلس بدهد

سیاسی

سخنگوی کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس گفت: بعید می‌دانیم که قول رئیس سازمان انرژی اتمی برای ارائه نقشه راه بین ایران و آژانس به کمیسیون برجام عملی شود، اما همچنان منتظریم.

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره سرانجام ارائه نقشه راه ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به کمیسیون ویژه برجام که چندی پیش خبر آن از سوی وی به نقل از رئیس سازمان انرژی اتمی اعلام شده بود، اظهار داشت: هنوز چیزی ارائه نشده و البته ما فکر می‌کنیم که بعید است این سند ارائه شود.

وی افزود: تصور می‌کنم آقای صالحی (رئیس سازمان انرژی اتمی) هم به خاطر اینکه گفته بود چنین سندی را به کمیسیون برجام ارائه می‌دهم، توبیخ هم می‌شود؛ ولی ما در هر صورت همچنان منتظریم تا این قول آقای صالحی عملی شود.

سخنگوی کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس همچنین تصریح کرد: وجود دو سند دیگر (غیر از برجام و قطعنامه ۲۲۳۱) را خود تیم مذاکره‌کننده به ما گفته بود و قول هم داده‌اند که به کمیسیون ارائه شود.

نقوی‌حسینی خاطرنشان کرد: در رابطه با این اسناد هم همچنان منتظریم تا به کمیسیون ارائه شود؛ اما تا این لحظه خبری از آنها نیست.

گفتنی است امروز علی زاکانی رئیس کمیسیون ویژه برجام در نامه ای به علی اکبر صالحی، بطور رسمی خواستار ارسال سندهای فوق الذکر به کمیسیون برجام شد.