آیت‌الله سبحانی:

خالی‌شدن شهرها از عالم، زمینه را برای توطئه دشمن فراهم می‌کند

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي جعفر سبحاني

آیت‌الله سبحانی، نسبت به خالی شدن شهرهای کشور از حضور عالمان بزرگ دینی هشدار داد و گفت: این وضعیت زمینه را برای توطئه دشمنان فراهم می‌کند.

آیت‌الله سبحانی، نسبت به خالی شدن شهرهای کشور از حضور عالمان بزرگ دینی هشدار داد و گفت: این وضعیت زمینه را برای توطئه دشمنان فراهم می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید در درس خارج خود در مسجد اعظم قم، با اشاره به روایتی از امام کاظم(ع) در زمینه جایگاه عالمان دینی گفت: حضرت فرمودند ارزش یک عالم و فقیهی که یکی از شیعیانی که نمی‌تواند از امام استفاده کنند را نجات دهد، بالاتر از هزار عابد است.

وی افزود: حضرت در ادامه می‌فرمایند عابد تنها به فکر خودش است، اما عالم افزون بر این که به فکر خودش است نسبت به بندگان خدا و دیگران احساس مسئولیت کرده و به فکر نجات آنان نیز هست.

این استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم، گفت: افرادی که در حوزه قم، مشهد، نجف و دیگر حوزه‌های علمیه هستند مقام‌شان از هزار عابد بالاتر است، البته به شرطی که حوزویان گستراننده نور و فضیلت باشند.

آیت‌الله سبحانی با بیان این‌که «طلاب و روحانیت از آنچه که خوانده‌اند باید به مردم آموزش دهند» اظهار کرد: در حال حاضر شهرهای کشور از عالم خالی شده است، این مسأله به این دلیل است که برنامه‌ریزی صحیح در کار نبوده و به سبب آن شهرها از عالم خالی شدند.

وی ادامه داد: با توجه به این وضعیت زمینه برای توطئه دشمنان فراهم شده است، امروزه دشمن با ماهواره‌های خطرناک عربی و فارسی که جنبه دینی و سیاسی دارد در پی ضربه زدن به جامعه است.

این مرجع تقلید اظهار کرد: اگر عالم در شهرها وجود داشته باشد دشمن شناسی کرده و اجازه نمی‌دهد که در جامعه انحراف ایجاد شود.

آیت‌الله سبحانی در پایان خطاب به طلاب حاضر گفت: طلاب باید درس‌ها و بحث‌ها را جدی بگیرند و از بحث‌های سیاسی بکاهند تا بیشتر به تحقیق، مطالعه و مباحثه بپردازند که ان‌شاءالله بتوانند شیعیان را نجات دهند.

انتهای پیام

کد N959260