واکنش قطر به یورش صهیونیستها به مسجدالاقصی

سیاسی

وزیر خارجه قطر در سخنانی از یورش های سریالی نظامیان صهیونیست به مسجدالاقصی به شدت انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «خالد العطیه» وزیر خارجه قطر به یورش های سریالی نظامیان صهیونیست به مسجدالاقصی واکنش نشان داده و از آن انتقاد کرد.

بر اساس این گزارش، وی در این زمینه تصریح کرد: تجاوز اسرائیل به نمازگزاران فلسطینی در مسجدالاقصی در تعارض آشکار با اصول آزادی در این مسجد بوده و اقدامی بسیار خطرناک به شمار می رود.

وزیر خارجه قطر ادامه داد: دوحه خواهان همکاری کشورهای عربی ـ اسلامی برای حل مسأله فلسطین است.

اظهارات وزیر خارجه قطر در حالی مطرح شده است که این کشور هیچگاه دست به اقدام محسوسی برای ممانعت از ادامه جنایت های صهیونیستها در سرزمین های اشغالی انجام نداده است.

گفتنی است، نظامیان اشغالگر قدس بامداد امروز ضمن یورش مجدد به مسجد الاقصی اقدام به پرتاب چندین نارنجک کردند که در پی آن داخل مسجد آتش گرفته است. به دنبال این آتش سوزی، ستون های دود از مسجد متصاعد شد.

به گفته منابع خبری، افراد متحصن در داخل مسجد برای مقابله با این حملات با نظامیان صهیونیستی درگیر شدند. نظامیان اسرائیلی در این حمله از بمب های صوتی و سمی برای متفرق کردن متحصنان استفاده کرده اند.

از سوی دیگر، نظامیان اسرائیلی از ورود دانشجویان مدارس دینی به مسجد الاقصی ممانعت کردند. علاوه بر این، نظامیان صهیونیستی اقدام به تخریب و شکستن درهای تاریخی مصلای «الجامع القبلی» کردند.

این تحولات در حالی است که مردم فلسطین روز یکشنبه هفته جاری نیز در اعتراض به یورش صهیونیستها به مسجدالاقصی، در نزدیکی گذرگاه «قلندیا» تظاهرات گسترده برپا کردند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات با سر دادن شعارهایی علیه رژیم صهیونیستی خواستار توقف هتک حرمت های سریالی به مسجدالاقصی شدند.